16.05.2018 | 17:07

15 травня, на базі Луцького міського центру зайнятості відбулися офіційні підсумки освітнього проекту «Зимова агрошкола», який упродовж 2008-2018 років реалізовували у межах області. За 10 сезонів існування школи майже 2 тис. волинян започаткували власну справу.

Проект покликаний знизити рівень безробіття серед жителів сільської місцевості, яких серед усього населення – 47%. Окрім того, у такий спосіб фахівці прагнуть підвищити якість сільськогосподарської продукції, аби наблизити її до європейських стандартів, застосовуючи при цьому сучасні методи і техніки роботи, намагаються допомогти у правильній організації та веденні особистого селянського господарства, започаткуванні власної справи.

За словами директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, проект цілком себе виправдав: «Це реально класний, крутий і результативний проект», – саме так характеризує школу пан Роман. І не даремно.

Аналізуючи основні показники, бачимо: упродовж всього періоду роботи «Зимової агрошколи» проведено 1 тис. 746 семінарів для 23 тис. 369 слухачів. Одним із головних партнерів у роботі став департамент агропромислового комплексу Волинської облдержадміністрації та його структурні підрозділи у розрізі районів. Суттєву поміч постійно отримували від Волинського обласного центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів агропромислового комплексу, головного управління Держпродспоживслужби в області, ВАТ «Волиньрибгосп», обласного управління ветеринарної медицини, обласного об’єднання бджолярів та багато інших.

У 10-му сезоні до агрошколи долучилися нові партнери із числа провідних сільськогосподарських товаровиробників краю: ФГ «Велес», ФГ «Дари Волині», ТзОВ «Старий Порицьк», «Компанія «Наталка», ТзОВ «Екопель», ТзОВ «Екоферма», СДП «Фенікс-Агро», ТзОВ «Баффало».

- Ми сьогодні активно співпрацюємо з ОТГ, їдемо до них і даємо можливість їм, на місцях, реалізувати себе, – додав Роман В’ячеславович.

Аби показати, що «Зимова агрошкола» - це справді потужний ключ до успіху та економічного розвитку області, на захід запросили випускників проекту, які презентували свою продукцію та розповіли, із чого розпочинався їхній шлях. Розмаїття кольорів, багатство смаків виготовленої продукції (меду, полуниці, малини, яблук), різнобарв’я квітів та інших рослин не могли не тішити, адже усе це – результат нелегкої роботи мотивованих волинян, які підтверджують: розвиток малого краю, а відтак і України – у руках кожного з нас.

- Вдячний обласному центр зайнятості та представництвам у районах за те, що взялися за цю ініціативу та були її головним координатором. Вимоги сільського господарства з плином часу та появою нових технології суттєво змінюються, тож надалі у своїй роботі ми будемо вдосконалюватися, – резюмував директор департаменту агропромислового комплексу Волинської ОДА Юрій Горбенко.

На завершення заходу Роман Романюк вручив подяки партнерам служби зайнятості та власне успішним волинянам, які розпочали власний шлях у бізнесі, пройшовши навчання у «Зимовій агрошколі». Розвиток технологій і справді вимагає від фахівців нових підходів. Їх уже почали розробляти для нового формату проекту, який буде не менш цікавим і стартуватиме вже незабаром.