14.10.2021 | 17:37

Сьогодні, 14 жовтня, у Луцьку вдруге відбувся Фестиваль професій. Організатори – ТРЦ «Порт Сіті» – на п‘ять годин перетворили увесь торгівельний комплекс на великий лабіринт професій.

Правила прості: тобі трохи більше трьох років і ти мрієш бути чи то вчителем, чи то лікарем, а може, взагалі космонавтом! Щоби учасникам було легше визначитися, організатори облаштували понад 150 локацій із певним фахом. Квестяри беруть на старті карту професій і, рухаючись від станції до станції, заробляють наліпки. Їх потрібно, як мінімум, 20. Потому ці трофеї можна обміняти у крамниці фестивалю на сертифікат годинного відвідування боулінгу, роледрому чи території розваг на батуті. Хто матиме більше запалу чи терпіння, той наприкінці фесту зможе взяти у розіграші суперпризу: смартгодинника і фітнес-браслету.

Головне завдання учасників – здобути якомога більше наліпок. Інтрига: хто і де їх видає? Щоб отримати наліпку, потрібно в довільному порядку вибрати локацію і там представнику професії правильно відповісти на запитання або ж розгадати загадку чи шараду. Математика проста: більше станцій, більше правильних відповідей, більше наліпок – і ти на крок ближче до суперпризу.

У гонитві за паперовими відмітками учасникам довелося «переміряти» на собі 150 різних професій. Тут діти більше дізналися про особливості роботи пожежника, лікаря, поліцейського, військовослужбовця, прикордонника, сапера… А спробувати себе за кермом спецавто, увімкнути проблискові маячки та сирену – вершина щастя для сотні дітлахів. Як і завжди, локації з цими професіями у ТОП-трійці найпопулярніших. Тож черга охочих вишикувалася довгенька. Були на карті й водій бензовоза, банкір, діджей, гітарист, садівник, журналіст, фармацевт, модель, артист, аніматор, миловар, ландшафтний дизайнер, актор цирку. Відвідали школярі й відділ кадрів, де писали справжні заяви про прийняття на роботу, оформляли папери, вчилися отримувати й перераховувати заробітну плату. Найсміливіших учасників чекав бонус: вони ставали директорами й проводили справжні наради, де обговорювали бізнес-ідеї, давали завдання й слухали пояснення про провали мініпроєктів.

Активними учасниками профорієнтаційного квесту були фахівці Волинського обласного та Луцького міського центрів зайнятості. Розгорнувши мобільний центр, профорієнтатори разом із дівчатками та хлопцями розгадували кросворди, проводили опитування, розфарбовували та обговорювали майбутні професії, які мріяли освоїти діти. Підлітки проходили онлайн-тестування, що допомагає визначити, яка сфера діяльності їм ближча. А з батьками, які чекали своїх дітлахів, працював рекрутер. Фахівець ознайомила з переліком актуальних професій у місті, графіком роботи й рівнем оплати праці. Кого зацікавила певна вакансія, міг на місці скласти резюме чи залишити свої контакти.

Волинський обласний центр зайнятості