18.05.2018 | 18:23

Сьогодні, 18 травня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк та керівник Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова взяли участь у круглому столі «Підвищення ефективності соціального діалогу на територіальному та локальному рівнях». Захід відбувся на базі Луцького технічного коледжу ЛНТУ. Серед присутніх також представники виконавчої вертикалі влади, фахівці з підбору кваліфікованих кадрів із провідних підприємств нашого регіону, громадських організацій.

Проректор з науково-педагогічної роботи ЛНТУ Валентин Талах підкреслив, що такий вид громадського обговорення допоможе розібратись із соціальними компонентами і стандартами, які чи не найважливіші під час працевлаштування. Тим паче, коли мова йде про вітчизняних роботодавців, які зацікавленні у збережені кваліфікованих кадрів у себе на підприємствах.

- Для мене дуже важливо не лише обговорити питання, а й сформувати реальні, практичні плани для вирішення проблем. Насправді, сьогодні, будь-який заклад, який готує випускників – це безпосередній потенціал, адже кваліфіковані кадри дуже потрібні на ринку праці в усіх напрямках. І без цього ніяк. Будь-який розвиток економіки без людей, які його створюють – неможливий, - сказав на початку розмови Роман Романюк.

Окремо додав, що економічне зростання країни розпочинається із нас самих. Можливостей реалізації себе на ринку праці – безліч, потрібно лишень мати бажання працювати на результат і зрозуміти: усе і відразу отримати не вийде. Однак, для позитивного результату, потрібно працювати як по шукачам роботи, так і роботодавцям, які формують конкурентні умови на ринку праці.

Вкотре, гостро постало питання виїзду молоді кордон. Присутні представники роботодавців підтвердили: катастрофічно не вистачає фахівців робочих, технічних, виробничих спеціальностей, при цьому вакансій – достатньо. Присутні ділилися досвідом так званого заохочення своїх працівників.

Цікавий приклад роботи у такому напрямку представила Ірина Шумик, генеральний рекрутер філії ВОУ АТ «Ощадбанк». Жінка розповіла, що робота з персоналом у них дуже активна. Упродовж останніх чотирьох років функціонує окремий відділ з підбору кадрів. До того ж, у компанії щоквартально переглядають рівень заробітної плати і вибудували чітку систему мотивації для працівників.

- У наших філіях на Волині працює 60% випускників ВУЗу. Вони починали із масових позицій, а зараз стали уже регіональними керівниками і успішно працюють. Ми повністю навчаємо студентів, створюємо усі необхідні умови і ще нас цікавить процес адаптації, який триває три місяці. Адже ми, команда банку, зацікавлені у тому, аби працівник адаптувався до умов роботи з нами, – розповіла пані Ірина.

Наразі ж, штат компанії в усіх районах Волині сумарно налічує близько 800 людей, а незаповнених вакансій – лише 18, з яких 6 – масові позиції.

І це лише окремий приклад, який доводить, що зручний формат роботи, навчання дає свої результати. Зробити компанію успішною можна, однак для цього потрібні зусилля команди, яка любить свою роботу. Комфортні умови праці, гідна зарплатня, соціальна та медична складова, – усе це є в Україні та на Волині, зокрема. Це щодня доводить служба зайнятості, допомагаючи роботодавцям знайти цінні кадри, а пошуковцям роботи реалізувати себе та мати гідний рівень життя.

Сектор інформаційної роботи ВОЦЗ