10.05.2018 | 00:00

10 травня директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк взяв участь в тренінгу «Посилення співпраці між суб’єктами Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми у Волинській області». Важливо, що учасниками заходу стали представники виконавчої вертикалі влади в області – директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод,  представники силових відомств у чиїй компетенції контроль за роботою у цьому векторі та усі, хто так чи інакше дотичний у своїй роботі до врегулювання вищевказаної проблеми.

Голова правління ГО «Велес+» Віктор Вальчук розповів присутнім, що потрапити на гачок злочинців ризикують наступні категорії громадян: діти-сироти, діти з неблагополучних та багатодітних сімей, безпритульні, матері-одиначки, залежні, безробітні, жертви насильства в сім’ї, учасники АТО, внутрішньо-переміщені особи, нелегальні мігранти та інші.

Важливо, що один із перших проектів, спрямованих на протидію торгівлі людьми: «Будьте обізнані – станьте захищені!» реалізували ще у 2004 році спільно з обласним центром зайнятості. 

- Цей захід направду дуже серйозний та відповідальний для нас. Ми, як центр зайнятості, намагаємося дати будь-якій людині можливість офіційно працевлаштуватися і мати комфортні умови роботи тут, в Україні. Кожен волинянин повинен відчувати себе захищено та впевнено і ми у цьому допомагаємо, - резюмував Роман Романюк.

Одним із ключових завдань семінару є публічність. Спеціалісти переконують, що проблема є, вона існує і про неї потрібно говорити, аби наші рідні, близькі та знайомі не стали жертвами незаконних дії щодо себе, перебуваючи за кордоном.

Для цього, на переконання фахівців, потрібно володіти обов’язковим багажем інформації: знати свої права, особливості національного законодавства тієї чи іншої країни, володіти мовою, знати місце розташування офіційного представництва України  в іноземній державі. Окрім того, потрібно знати основні ознаки для ідентифікації постраждалих осіб:

  • наявні сліди фізичного насильства;
  • алкогольна чи наркотична залежність;
  • важкий психологічний стан;
  • неохайність, одяг не по сезону, стомлений вигляд;
  • небажання спілкуватися, уникання погляду;
  • відсутність особистих документів та цінних речей;
  • позбавлення можливості вільного пересування;
  • важкі умови праці тощо.

Окрім того, під час дводенного тренінгу його учасники мають змогу детально дізнатися про законодавчі акти, способи перевірки на легальність міжнародних агенцій з працевлаштування та власне роботодавців, ознайомитися з Інтернет-сервісами для допомоги, контактами цілодобових служб та «гарячих» телефонних ліній для зв’язку в надзвичайних, екстрених випадках.

Сектор інформаційної роботи ВОЦЗ