03.04.2018 | 16:20

  Сьогодні, 3 квітня, на базі навчально-методичного центру профспілок Волині, що у Луцьку, розпочався дводенний регіональний семінар «Вплив трудової міграції українських будівельників на ринок праці західного регіону України. Позиція профспілки та роботодавців». 

  Варто зазначити, що семінар організовано у рамкам проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринку праці України і ЄС (на прикладі будівельників)» Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України за сприяння Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та фінансової підтримки Європейського Союзу.

  Серед учасників заходу – заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк, начальники відділів статистики та прогнозування ОЦЗ Валерій Вавринчук та взаємодії з роботодавцями Луцького міського центру зайнятості Валерій Воробей, а також керівники обласних організацій Профспілки, представники організацій роботодавців й експерти.

  – Ми повинні розуміти, що зменшення кількості трудових мігрантів у розрізі регіону можна досягти шляхом підвищення заробітних плат працівників різного рівня. Потрібно заохочувати волинян працювати вдома, створювати належні умови праці, тоді й бажання виїхати не виникне, – резюмував фахівець.

  Позатим, Тарас Семенюк повідомив, що з листопада 2017 року по січень 2018-го на Волині тривала інформаційна кампанія «Живи і працюй в Україні», покликана зберегти й примножити як кадровий потенціал регіону, так і соціально-економічні показники.

  Окрім того, учасники семінару обговорили причини виникнення трудової міграції на ринку праці західного регіону України, специфіку їх працевлаштування, умови праці, законодавче забезпечення прав та соціальних гарантій українських трудових мігрантів до країн ЄС. У рамках семінару передбачений і міні-тренінг щодо працевлаштування українців за кордоном. Підбити підсумки планують 4 квітня поточного року.

 

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ