08.05.2019 | 12:09

8 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так, сьогодні, біля пам’ятника Невідомому солдату, що на меморіальному комплексі «Вічної слави» у Луцьку духовенство краю відслужило панахиду за загиблими.

Серед учасників заходу: голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко, представники влади різних рівнів, ветерани та небайдужі волиняни. Участь у пам’ятній панахиді та покладанні квітів взяли і заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тетяна Мов’як та представники Луцького міського центру зайнятості разом із директором Оленою Шишовою.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, після освячення пам’ятника, звернувся до присутніх із закликом пам’ятати уроки історії та вшановувати подвиги

- Сьогодні ми не просто згадуємо події Другої світової війни, а й приймаємо у свої розум і серце чоловіколюбство. Так – перемога над нацизмом, але чоловіколюбства не було. Адже за цією перемогою стояли мільйони загиблих, мільйони життів. Варто пам’ятати: той, хто захищає свою землю – завжди перемагає, – звернувся до волинян Митрополит.

Опісля хвилини мовчання, присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Невідомому солдату.   

Довідково (за матеріалами Українського інституту національної пам’яті):

8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата допомагає оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також виокремити важливі уроки для нашої держави.

 

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ