28.09.2018 | 15:29

  А ви знали, що безробітні, зареєстровані у службі зайнятості, мають право на безоплатне професійне навчання? Більше того, упродовж 8-ми місяців 2018 року за сприяння служби 2 тис. пошукачів роботи уже використали свій шанс освоїти необхідні теоретичні, а головне – практичні знання та здобули відповідну кваліфікацію.

  Про реальні вимоги сучасного ринку праці, систему професійного навчання, спеціальності та переваги – говорили сьогодні, 28 вересня, під час прес-конференції директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка.

  Наразі професійне навчання за робітничими професіями здійснюють шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Так, з-поміж двох тисяч осіб, які проходили професійне навчання з початку цього року, за направленням служби зайнятості, 95,2%  вже успішно працевлаштувані.

  - Це свідчення того, що ми не стоїмо на місці і є мобільними та динамічними. Організація професійного навчання здійснюється з максимальним наближенням до роботодавця – за наші кошти, а відтак і абсолютно безкоштовно для безробітних, –  підкреслив Роман Романюк.

  До слова, Державна служба зайнятості у своєму підпорядкуванні має не лише обласні, міські, міськрайонні центри та районні філії, а й центри професійно-технічної освіти. У числі найбільших із них – Рівненський ЦПТО, який здійснює навчання за 56-ма спеціальностями та вже не перший рік співпрацює із Волинським ОЦЗ. Його представник, старший майстер виробничого навчання Майя Сульжук, розповіла присутнім про специфіку навчання, спеціальності та перспективи.

  Серед професій, які здобували безробітні, найпопулярнішими стали: верстатник деревообробних верстатів, діловод, електрогазозварник, кухар, кондитер, косметик. Однією з не простих, проте не менш цікавих стала професія рибовода. Так, 2 липня 2018 року у Млинівському навчальному відділенні Рівненського ЦПТО стартувало навчання групи з 10-ти безробітних, направлених на замовлення ТзОВ «Цумань-риба» з використанням технологій дистанційного навчання. Виробничу ж практику проходять у межах рибного господарства.

  - Ця група дуже дієва і зі своєї практики я вже бачу, що після завершення, буде позитивний результат, бо люди проходять теоретичне і практичне навчання безпосередньо на своїх  робочих місцях – на базі підприємства «Цумань-риба». Важливо, що таким чином вони бачать весь технологічний процес від початку до кінця, – розповів завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько.

  Окремо додав, що керівник господарства, який постійно стежить за процесом професійного навчання, зацікавлений у тому, аби усі працівники залишились у штаті.

  Варто підкреслити, що нині служба зайнятості використовує у своїй роботі потужні сучасні інструменти, нові індивідуальні підходи до кожного безробітного і готова допомогти з реалізацією найбільш амбітних професійних планів.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ