18.11.2019 | 12:04

15 листопада, У Торчинському професійному ліцеї свято – відкрили навчально-практичний центр деревообробних технологій з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний».

З-поміж гостей: представники виконавчої вертикалі влади, колеги з інших професійно-технічних закладів області, соціальні партнери, роботодавці. Волинський обласний центр зайнятості представили його керівник Роман Романюк, начальник відділу організації профнавчання Раїса Мельник, а Луцьку районну філію Волинського ОЦЗ – її директор Юлія Гринчук.

За 54 роки існування навчального закладу, його випускниками стали більше 12 тисяч молодих людей. З роками будували нові навчальні приміщення, зміцнювали навчально-виробничу базу, тож зараз педагогічному та учнівському колективам є чим пишатися.  

- Напрям деревообробки дуже важливий. Адже з деревом потрібно працювати, вкладаючи емоції і душу. Жодна машина ніколи не замінить людину і те, що зроблено її руками. На ринку праці дуже потрібні робітничі професії, тож ви маєте перспективу для професійної реалізації і вам обов’язково все вдасться, – звернувся до присутньої молоді Роман Романюк.

Директор професійного ліцею Олександр Вознюк підкреслив: відкриття центру дозволить значно покращити якість освіти його випускників та учнів інших  закладів, проводити перепідготовку та стажування.

Перерізання червоної стрічки стало символом нового професійного кроку у напрямку якісної та сучасної технічної освіти. Гостям та партнерам навчального закладу показали і продемонстрували потужності нового устаткування, яке закупили для центру.  Окремі моделі техніки поєднують в собі функції трьох-чотирьох верстатів, які використовували раніше, аби отримати кінцевий продукт. Зараз це зробити набагато легше і швидше.

Як розповів старший майстер Анатолій Фаліштинський, цьогоріч, завдяки оновленій технічній базі, вдалося набрати рекорду кількість першокурсників – 28.

Директор Волинського ОЦЗ Роман Романюк вкотре підкреслив: професійно-технічна освіта нині в пошані, адже попит на неї – в рази більший. Однак, майбутні студенти, а тим паче люди зрілого віку зацікавленні у навчанні, перенавчанні, підвищенні кваліфікації за новим, сучасним обладнанням, з яким працюють потенційні роботодавці краю. Тож приємно, що увага центральних органів влади до професійно-технічних навчальних закладів зараз зростає. Про це свідчать і кошти, які заклали в головному  фінансовому документі країни на 2020 рік. 

До слова, з січні по жовтень 2019 року у базі Волинської обласної служби зайнятості було 319 вакансій верстатника деревообробних верстатів. Станом на сьогодні в області їх залишилося більше десяти.

За словами начальника управління освіти, науки і молоді Волинської облдержадміністрації Людмили Плахотної,  до кінця поточного року на Волині буде 16 навчально-практичних центрів, а торчинський – 11.

Тож бажаємо розвитку професійно-технічній галузі краю, а Торчинському професійному ліцею – нових вершин та досягнень.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.