24.05.2019 | 12:45

У 2014 році децентралізація стала новим важливим етапом можливостей для України. Зокрема, календарний план реформування системи фінансування охорони здоров’я та інших ключових змін, які відбуватимуться в медичній галузі упродовж 2017-2020 років, передбачає низку нововведень, що в кінцевому результаті призведуть до автономізації бюджетних закладів охорони здоров’я.

Наразі процес триває. Сьогодні, 24 травня, на базі центру розвитку місцевого самоврядування, що у Луцьку, відбувся круглий стіл «Формування фінансової спроможності ОТГ в частині надання медичних послуг». Серед учасників – директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

«Громада буде успішною тоді, коли розвиваються і повноцінно функціонують усі сфери: працюють підприємці, створюють нові робочі місця з гідним рівнем заробітної плати. Без людського капіталу – нікуди, особливо, що стосується медицини», - підкреслив пан Роман.

Більше – за посиланням:

Начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк своєю чергою додав: «Реформа медицини багато в чому відбулася, і наші «первинки», уже не ті, що були від початку – у них з’явився реальний фінансовий ресурс. Однак важливо розуміти, що нас чекає попереду, зокрема, в частині утримання медичних закладів, пільгових препаратів, бо все це зараз –  у розпорядженні об’єднаних територіальних громад».

Позатим, програма круглого столу, учасниками якого стали представники громад області, передбачає обговорення перспектив створення спроможної мережі первинної медико-санітарної допомогти в ОТГ, економіки підприємства з надання медичних послуг та загальної стратегії розвитку для надання якісних медичних послуг.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.