05.05.2018 | 17:00

  Сьогодні, 5 березня, на базі Луцького національного технічного університету відбувся Ярмарок кар’єри, організований Волинським обласним центром зайнятості. Серед запрошених – представники провідних підприємств краю: СВК «Урожай», ТОВ «Технологія базальту», СП ТОВ «Модерн-експо», РБП «Транс мост», ТОВ «Інтердевелс», ПАТ «Волинь-авто», ТзОВ «Пакко холдинг», ПрАТ «Едельвіка», Волинький обласний   центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Під час офіційного відкриття заходу директор обласного центру зайнятості  Роман Романюк та ректор ЛНТУ Петро Савчук поділилися досвідом багаторічної спільної роботи, розповіли про сучасну сервісну службу, як дієву платформу для пошуку роботи та опанування навичок правильної самопрезентації. Пан Роман звернувся до присутніх студентів вишу, в якому й сам здобув вищу освіту:

  – Ярмарок кар’єри – це та платформа, де ви можете скористатися можливістю віднайти себе на ринку праці. Адже зараз центр зайнятості – це сучасна сервісна служба, ми справді мобільні й потрібні. Наразі в базі вакансій області є понад 3 тисячі одиниць – це реальна можливість працевлаштування для кожного із вас.

  Опісля офіційної частини потенційні роботодавці презентували свої підприємства, розповіли присутнім про специфіку роботи, виробництво, вимоги до кандидатів на ту чи іншу посаду, розмір заробітної плати, умови праці.

  Згодом, Роман Романюк провів прес-конференцію, під час якої обговорили реальний стан ринку праці в межах області, проаналізувавши оперативні дані та показники минулих років. Так, до прикладу, чисельність безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, за останні два роки зменшилась: з 12 тис. 124 осіб у 2016 році, 10 тис. 592 особи у 2017-му році, а на початку 2018-го маємо показник – 8 тис. 420 осіб.

  За віковими показниками найбільше безробітних, станом на 1 квітня 2018 року, віком від 35 до 52 років, далі ж 18-34 роки, найменше – 53-60 років.

  Проаналізувавши звернення випускників середніх шкіл, ПТНЗ та ВНЗ, станом на 1 квітня, стає зрозуміло, що у 2017-2018 роках найбільше зверталися до центрів зайнятості випускники вищих навчальних закладів. Якщо у минулому році цей показних дорівнював 71%, то нині маємо 83%.

  За сприяння державної служби зайнятості у січні-квітні 2018 року, знайшли роботу 3 тис. 337 молодих громадян, що становить 44% до загальної чисельності безробітних. 66,7% молоді працевлаштували до набуття статусу безробітного.

  Презентували під час заходу і Центр кар’єри Луцького технічного коледжу ЛНТУ. Його директор Олег Герасимчук розповів присутнім про співпрацю із центром зайнятості та окреслив можливості, які отримує молодь, навчаючись там.

  Окрім того, до участі у прес-конференції запросили успішних волинян, які поділилися власним досвідом започаткування власної справи за сприяння служби зайнятості. Вони підкреслили, що навіть із великим бажанням відкрити власний бізнес, потрібно знати безліч професійних процесів, які можна з’ясувати під час курсу навчання "Підприємець-початківець" за направленням центру зайнятості. І вони справді діють.

 - Минулого року, влітку, я започаткувала власну справу за сприяння Луцького міського центру зайнятості. Були, звичайно, вагання, але дуже добре, що є такі партнерські організації, які допомагають втілювати одну із твоїх мрій. Для мене особисто служба зайнятості стала тією необхідною опорою, без якої було б дуже важко. Навчання із ведення підприємницької діяльності, дуже важливі, а найперше тоді, коли зважуєшся стати підприємцем і хочеш свою нішу. Я працюю у партнерстві із ОСББ в сфері енергозбереження і вже маю найманих працівників. Тож моя порада – завжди потрібно йти вперед, пробувати і бути впевненим, – коротко поділилася своєю історією успіху приватний підприємець Богдана Кравчик.

  Жителька Рожищенського району Інна Карпук, теж колишня безробітна, розповіла про свій шлях до успіху, після декретної відпустки. За сприяння тамтешньої філії центру зайнятості жінка відвідувала інформаційні тренінги, семінари, вчилася правильно презентувати себе. І це дало результат. Після успішної співбесіди, пані Інна працевлаштувалася до АТ «Ощадбанк», де й нині працює.

  Ще один волинянин, Юрій Вітковський, скористався послугами Ківерцівської районної філії Волинського ОЦЗ, адже батьки дружини – підприємці, тому і сам вирішив бути корисним та долучитися до спільної справи. Пройшов навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти як підприємець-початківець та вже у 2016 році розпочав роботу. Важливо, що вже через рік пан Юрій працевлаштував до себе на підприємство 9 безробітних, 5 з яких пройшли попереднє стажування. Вже з початку поточного року підприємець взяв на роботу ще 4 безробітних, по одному з яких компенсовано єдиний соціальний внесок.

  Загалом же, поєднання двох заходів дало можливість проаналізувати стан ринку праці та дізнатися про актуальні вакансії провідних підприємств краю з перших уст, зарекомендувати себе або ж прийняти, можливо, одне із найважливіших рішень у житті. Вкотре Роман Романюк наголосив, що робота в Україні, зокрема й Волині – є. Не потрібно боятися розпочати щось нове, або ж втілити в життя давню мрію у контексті тієї чи іншої професії. У центрі зайнятості, як сучасній платформі для задоволення потреб роботодавців та пошукачів роботи, можна знайти набагато більше, аніж здається на перший погляд, але тільки працюючи над собою.

Сектор інформаційної роботи ВОЦЗ