30.01.2019 | 18:55

Процес децентралізації в Україні, зокрема й Волині триває, а кількість громад стрімко збільшується. З початку 2019 року в області вже створено 50 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Із підбором кваліфікованих кадрів відтепер допомагатимуть і в службі зайнятості.

Нагадаємо, що у грудні 2018 року директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, разом із колегами, презентували один із двох пілотних проектів «Успішна громада», в рамках якого фахівці служби зайнятості допомагатимуть професійній реалізації громадян, надаватимуть консультативно-роз’яснювальні послуги та практичну допомогу.

Так, сьогодні, 30 січня, Роман Романюк разом із директором Ковельського міськрайонного центру зайнятості Ігорем Приймаком та фахівцями центру розповіли про можливості співпраці для жителів Поворської ОТГ, що на Ковельщині. Серед представників найвищої виконавчої гілки влади в районі – голова Ковельської районної ради Андрій Броїло.

Наразі, Поворська ОТГ об’єднала 11 сіл та налічує 4600 жителів. До речі, Поворськ, чи не єдине село на Волині, яке має діючу успішну дитячу музичну школу, в якій навчається близько 60 учнів.

- Сьогодні ми розповідаємо вам про реальні можливості служби зайнятості. Ми спілкуємося із громадами, розповідаємо, якими інструментами володіємо, а їх, повірте, багато, вони конкретні і дієві. Та найголовніше, під кожного із них маємо фінансування, – підкреслив пан Роман.

Позитивний досвід співпраці служби зайнятості із Поворською ОТГ вже є. За минулі роки, з допомогою служби зайнятості, чимало громадян, які перебувають на обліку в центрі, отримали дохід від громадських робіт.

- Ваш голова побачив позитив співпраці громади зі службою зайнятості давно. Так, упродовж 2017-2018 років найбільше з усіх об’єднаних громад району, до вашої залучено близько 110 тисяч гривень. Це кошти служби зайнятості, для виконання робіт громадського характеру. Наприклад, роботи, пов’язані із заготівлею дров для навчальних закладів, які мала б оплачувати місцева сільська рада сама, оплачували ми навпіл, – розповів Ігор Приймак.

Потому, фахівці Ковельського МРЦЗ детально розповіли присутнім про послуги служби, нові сервіси, якими користуються пошукачі роботи та роботодавці. Важливо, що представники служби проводитимуть про консультаційні виїзди для жителів ОТГ в межах область, братимуть участь у розробці стратегії розвитку ОТГ, ярмарки вакансій, тренінги та семінари.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ