20.10.2021 | 11:35

Віталій Ковальчук – ментор-садівник із Дубечного, що на Старовижівщині.  Садівництвом цікавився з дитинства, допомагав дідусеві в садку, а з п'ятнадцяти років почав щеплювати дерева. Згодом 10 років працював в садках Польщі. Саме під час роботи в польських садах зрозумів, що цим можна заробляти на гідне життя. Відтоді й почалася власна історія садівника Віталія Ковальчука.

Вдень працював, а у вільний час опановував польську мову, читаючи журнали та бібліотечні книжки з садівництва. Саме спеціалізована література, а не Інтернет, дала знання, які допомогли втілити мрію. А ще, завдяки великому бажанню та власній спостережливості, споглядаючи за майстерністю інших садоводів, оволодівав різними техніками, переймав у старожилів давні методи.

Нині на власній присадибній ділянці вже близько 10 років пан Віталій господарює у своєму садку, де культивує понад 30 сортів яблунь та 15 сортів груш по кілька сортів персиків, вишні, черешні, винограду, смородини, малини, аґрусу. Вирощує і власні підщепи. Всіма своїми напрацюваннями він щиро ділиться з усіма, хто справді прагне навчитися садівництву. Завжди його сад відкритий для відвідувачів, які можуть побачити усі тонкощі справи – від обприскування та підживлення до окулірування дерев.

З ранньої весни до пізньої осені працівники Старовижівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості організовують тематичні екскурсії до саду з майстер-класами від самого господаря. Адже у навчанні важливо, коли можна простежити увесь процес та побачити наслідки своєї праці, щоб навесні вкотре порадіти білосніжному яблуневому цвітінню, а восени відчути неповторний аромат яблуневого саду, який пахне вдячною працею.

Волинський обласний центр зайнятості