28.05.2019 | 13:43

Розвиток інвестиційної привабливості Волині продовжується. Про розробку  оптимізованого паспорта області, в якому позначать найкращі пропозиції для інвесторів у розрізі усіх районів говорили сьогодні, 28 травня, під час робочої наради в голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Засідання робочої групи, членом якої є й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, відбулося у відеоселекторному режимі. Про етапи розробки документа розповів директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа.

Так, за словами пана Ігоря, сьогодні усі ОТГ, представники органів місцевого самоврядування, структурні підрозділи ОДА отримають документи для заповнення – однотипні картки, де вкажуть основну інформацію у розрізі своєї галузі або громади. Найперше те, що зацікавить інвестора.

До оптимізованої структури інвестиційного паспорта області мають включити:

-соціально-економічний профіль (географічні та кліматичні умови):

-розвиток людського капіталу (ринок праці, структура зайнятості, середня оплата праці у розрізі галузей);

-рівень освіти (спеціалісти, випускники різного рівня навчальних закладів);

-житлова, офісна та виробнича інфраструктури – усе те, що можна запропонувати підприємцям як бізнес-середовище;

-зовнішньо-економічна діяльність;

-транспортна інфраструктура.

Окрім того, в інвестиційному паспорті планують показати перспективу перетворення області у транспортно логічний хаб.

- Інвестиційний паспорт області – важливий документ, який допоможе нам якісно себе презентувати. Я впевнений: нам, волинянам, є що показати. Для того, аби рівень заробітної плати підвищувався, створювались нормальні конкурентні умови серед роботодавців, а безробітних ставало менше – маємо працювати над залученням інвесторів на Волинь, – розповів у коментарі Роман Романюк.

Загалом, на збір та опрацювання усіх матеріалів, за словами Ігоря Чуліпи, знадобиться місяць, далі ж – засідання робочої групи, розробка макета й представлення оптимізованого документа.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.