21.02.2018 | 16:00

  Сьогодні, 21 лютого, у Рожищенській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбулося кущове навчання фахівців з організації  профнавчання обласної служби. Проблему затребуваності кухарів на ринку праці Рожищенського району обговорювали: заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тетяна Мов‘як та фахівці профільних  відділів, директор Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки Станіслав Щеблюк, роботодавці – представники  закладів громадського харчування Рожищенського району (кафе-бари «Мальованка», «Стир», «Меридіан», «Пломбір», «Квадрат», «Затишок», «Венеція» та ін).

  Тетяна Мов‘як ознайомила присутніх із послугами, які служба надає роботодавцям у напрямку профнавчання безробітних. «Ми на ваше замовлення готові за кошти Фонду вчити безробітних, але з умовою подальшого працевлаштування», – резюмувала керівник.

   Начальник відділу організації профнавчання Волинського ОЦЗ Жанна Хаймик  інформувала: «Одним із шляхів вирішення браку кухарів,  є організація професійного навчання безробітних. Це  поглибить їх професійні знання та дасть можливість здобути відповідні фахові вміння. Служба зайнятості співпрацює з навчальними закладами області і постійно організовує групи для навчання за різними професіями. Великим плюсом для роботодавців є те, що спеціаліста отримують вони, а гроші на їх навчання при цьому не витрачають». Представники працедавців зацікавилися цією послугою, задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

   Аби присутні переконалися, що заклади готують професіоналів, то презентувати освітні послуги за професією кухар запросили директора Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки Станіслава Щеблюка. Освітянин ознайомив працедавців із навчальною програмою та термінами перенавчання безробітних, матеріально-технічною базою закладу і запевнив: «Ви, роботодавці, диктуєте  моду на професію, а ми – виконавці. Ми готові підлаштовуватися під ваші вимоги, вносити корективи у навчальні програми, аби не було дисбалансу на ринку праці».

   На підтвердження того, що навчальний  заклад готує спеціалістів високого рівня, студенти ІІ і ІІІ курсів Олександр Павлюк і Марія Адамович під керівництвом майстра виробничого навчання Алли  Шабрило провели майстер-клас із карвінгу. Учні за лічені хвилини перетворили яблуко на лебедя, помідор на квітку, пекінську капусту на хризантему. Присутні спершу просто спостерігали за кухарями, але коли дозволили самим спробувати – то з‘явилася невеличка черга. Звичайно, продемонструвати усі свої таланти за відведений час неможливо, то студенти попередьо влаштували невелику виставку робіт, а для роботодавців презентували фотоальбоми із витворами. Роботодавців вразив рівень підготовки кадрів, адже не кожен здогадався, що троянди у вазі зроблені із буряка, а підставка – різьблений гарбуз.

  Окрім кадрових потреб роботодавців, на навчанні фахівці служби зайнятості обговорили основні завдання профнавчання, проаналізували ефективність та перспективи працевлаштування. Керівники профільних відділів обласної служби акцентували увагу на профілюванні безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття та застосуванні соціального супроводу за підходом кейс-менеджменту у сфері зайнятості населення. Виокремили практичні аспекти організації профнавчання на замовлення роботодавців. Не оминули  питання підтвердження результатів неформального навчання.  

  На завершення заходу двоє роботодавців погодилися відправити своїх кухарів на підвищення кваліфікації щодо набуття практичних навичок з карвінгу, а директор коледжу Станісла Щеблюк запевнив, що такий майстер-клас вони готові організувати в будь-якій  філії обласної служби. Треба лише завчасно  попередити.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор інформаційної роботи