21.02.2019 | 10:54

«Що робити, якщо ви в Луцьку стали безхатьком? Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк розповів, що знайти роботу особам, які не мають вищої освіти, не є складним процесом», – пише ІА «Конкурент».

«Можна відійти від усіх формальностей і не перебувати у нас на обліку, не мати статусу безробітного, але мати бажання працювати. Якщо така людина виявляє бажання працювати, вона може до нас звернутися навіть без документів – і ми їй допоможемо знайти роботу. Ми працюємо не тільки з безробітними, які зареєстровані у нас офіційно, а з усім незайнятим населенням», – зауважив Роман Романюк.

Також додав, що нині на Волині є багато вакансій, які не потребують кваліфікації.

«Наприклад, прибиральник, двірник, різноробочий на будівництві. Є спеціальності, і їх дуже багато, які не потребують жодної кваліфікації, май лише руки, голову, більш-менш нормальне фізичне здоров’я, аби мати можливість працювати, і все. Саме зерно ховається в тому, щоб людина мала бажання працювати», – переконаний директор обласного центру зайнятості та розповів, що, якщо людина має паспорт, її реєструють, як безробітного. А в процесі спілкування з нею спеціалісти центру зайнятості дізнаються, яку освіту має людина, чи має досвід роботи, що вміє і що хоче робити. Їй того ж дня можуть запропонувати варіанти вакансій, які вона зможе собі обрати. До того ж, особа без освіти, очевидно, не захоче працювати юристом, а обере професію, яка їй під силу.

«Різноробочих вакансій на сьогодні є досить багато. Всього, якщо брати місто Луцьк, є 1 700 вакансій. Я б сказав, що простих є десь біля трьохсот. Вони не потребують жодної кваліфікації», – повідомив Роман Романюк.

Також підкреслив, що спеціаліст центру зайнятості контактує з роботодавцем на предмет актуальної вакансії, домовляється про співбесіду та робить супровід до роботодавця. А опісля цього цікавиться: пройшла людина співбесіду і чи закріпилася.

Ба більше, зі слів директора обласного центру зайнятості, є ще 36 вакансій в області з наданням житла. У Луцьку може надати житло своїм працівникам «Луцькспецкомунтранс».

Якщо безхатько перебуває на обліку в центрі зайнятості, однак протягом останніх двох років не працював (не сплачував єдиний соціальний внесок, страхові кошти, не наповнював фонд), від держави з 1 січня отримуватиме допомогу із безробіття в розмірі 610 гривень на місяць.

Згідно з даними центру зайнятості, заробітна плата на різноробочих вакансіях коливається від чотирьох до семи тисяч гривень (розвантажувач, завантажувач, вантажник, сторож, підсобний робітник). Однак за останні роки безхатьки не зверталися до центру зайнятості. Директор установи вважає, що ці люди вже звикли до свого способу життя.

«Кожен з нас знаходить своє середовище, де важко змінюватися, ми вже просто течемо за течією річкою і все. Але якщо вони готові змінюватися – ми готові допомогти всіляко, варіанти є», – підсумував Роман Романюк.