16.06.2020 | 17:35

Соціальна адаптація демобілізованих учасників АТО/ООС – перше завдання, з яким доводиться впоратися нашим захисникам після повернення на мирну територію. Найкращий помічник у цьому – робота. Про це йшлося сьогодні, 16 червня, під час відкриття онлайн-курсів із перепідготовки військовослужбовців. До заходу долучився директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

На Волині програму з перепідготовки військовослужбовців реалізовують із 2010-го року за підтримки громадської організації «Західний регіональний центр сприяння
перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців». За цей час провели перепідготовку 4-х груп у Володимирі-Волинському. Працюють над відкриттям 4-ї групи у Луцьку. Цього року змінити військову кар’єру на цивільну виявила бажання 151 особа.

За роки діяльності Західного регіонального центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців на теренах Західного регіону України військовослужбовці пройшли перепідготовку за програмами НАТО, ОБСЄ та бюджетні кошти – у Бродах, Володимирі-Волинському, Дрогобичі, Золочеві Луцьку, Львові, Мукачево, Рівному, Самборі, Стрию, Ужгороді, Червонограді, Чернівцях та Ярові. 2 тисячі 500 військовослужбовців  працевлаштовані.

«У цей непростий час важливо знайти роботу до душі і бути затребуваним на ринку праці. Для цього потрібно невпинно навчатися впродовж життя. Категорія демобілізованих учасників АТО та Операції об’єднаних сил завжди на особливому контролі обласної служби зайнятості. Ми щиро прагнемо, щоб кожен із них знайшов себе в цивільному житті та реалізував всі свої кар’єрні плани», – зазначив у вітальному слові директор Волинського ОЦЗ Роман Романюк.

До слова, у першому півріччі 2020-го року 343 військовослужбовці, які брали участь в Антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил  перебувають у статусі безробітного, 318 із них отримують допомогу по безробіттю. Волинська обласна служба зайнятості активно сприяє соціальній адаптації демобілізованих. Так, працевлаштували 68 учасників АТО/ООС (із них четверо – з інвалідністю), двоє бійців отримали одноразову допомогу для відкриття підприємницької діяльності. Ще 12 осіб проходили навчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості