22.04.2021 | 19:33

Молода, але досить перспективна громада зі сповненим сил керівником однозначно має шанс на розвиток. Особливо, коли їй на допомогу готові прийти хороші партнери. Про спільну роботу та перспективи сьогодні, 22 квітня, представники Волинської обласної служби зайнятості спілкувалися з головою Олицької об’єднаної територіальної громади Олександром Прендецьким.

Громаду створили 25 жовтня минулого року. До її складу входить селище Олика і села Дерно, Котів, Ставок, Путилівка, Мощаниця, Дідичі, Хром’яків, Залісоче, Горянівка, Покащів, Одеради, Жорнище, Чемерин, Носовичі, Личани, Метельне. Кожне з них має як свої проблеми, так і перспективи. Про деякі з них розповів голова громади.

«Дуже багато сільського населення виїжджає на роботу за кордон. У нас ситуація критична, бо зачинили місцеву психлікарню. Тож двісті осіб залишилися без роботи. Головна наша ціль – забезпечення нормального рівня соціального життя населення. Хотілося б побудувати завод на тисячу робочих місць, який би приносив прибуток і громаді, і її жителям. Рух є там, де є робоча сила. Головне для нас – фінансування, робочі місця та якісний рівень життя населення», – каже Олександр Прендецький.

«Сьогодні в області трохи більше дванадцяти тисяч безробітних. Цей показник орієнтовно на 30 % перевищив рівень 2019 року. Приємно, що практично з січня ми почали спостерігати збільшення  кількості вакансій. Це говорить про те, що економіка все ж таки, відновлюється, розвивається. Але й цього ще не досить, аби досягнути показників економічного розвитку в доепідемічний період. Однак ми готові надати вам усі доступні в період карантину послуги, аби задовольнити потреби громади», – зазначив директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

До слова, співпраця Волинського обласного центру зайнятості та Олицької селищної ОТГ розпочалася ще у 2020 році. Тоді уклали чотири договори  на громадські роботи, участь у яких взяли четверо осіб із числа зареєстрованих безробітних. Цього ж, 2021 року, уклали три таких договори, на основі яких участь у громадських роботах взяли двадцятеро осіб. На ці потреби використали понад 121 тисячу гривень. Понад шістдесят із них профінансував Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

«Насправді, у мене плани, як у Наполеона», – каже голова ОТГ. Він планує відкрити у громаді Центр надання адміністративних послуг, відремонтувати дороги та відновити історико-культурні пам’ятки, аби Олика могла претендувати на звання перлини Волині.

Щодо останнього, то працювати є над чим, адже в селищі функціонує римо-католицький костел, збудований ще в 17 столітті. Його визнали найкрасивішим римо-католицьким костелом на Волині. Ще одна причина для гордості та пункт у плані майбутніх звершень – славнозвісний Олицький замок, який колись належав найбагатшому литовському роду у  Великому Князівстві Литовському – Радзивіллам, а донедавнього часу тут була Волинська обласна психіатрична лікарня.

Провівши екскурсію визначними місцями Олики, Олександр Прендецький висловив сподівання, що за кілька років селище набуде нового вигляду і перспектив, а Роман Романюк щиро побажав реалізації всіх планів для розвитку громади.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості