29.04.2021 | 12:47

Біотехнолог – професія, що активно розвивається по всьому світу. Такі спеціалісти володіють знаннями із мікробіології, генетики, імунології, машинобудування, біохімії, генної інженерії. На основі цих знань біотехнолог використовує клітини, мікроорганізми або молекули та застосовує їх у виробництві корисних продуктів і речовин.

Основний напрям його роботи – розробка нових продуктів у сфері медицини та сільського господарства. На виробництві відбувається синтез речовин, необхідних у різних галузях, а також створення лікарських препаратів.

Використовуючи генну інженерію, біотехнолог здатен створити сільськогосподарські культури та породи тварин, стійких до хвороб, шкідників та несприятливих погодних умов. В останні роки за кордоном набуває популярності такий напрям роботи біотехнолога як клонування.

Однак ця професія вимагає серйозної підготовки й відповідних знань. Отримати їх можна лише у кращих навчальних закладах, де є новітні лабораторії та велика кількість практичних занять. Вартість і терміни навчання різні. В Stanford University (США) студенти вивчають біоінженерію на бакалаврській програмі впродовж 4-х років. Вартість 1 року навчання – від 53 тисяч доларів. Оплата навчання в University of Kent (Великобританія) – 22 300 доларів за всю програму. В University of Chemistry and Technology Prague (Чехія) вивчають біотехнології на магістерській програмі за 2 роки. Вартість за 1 рік навчання – 2 600 євро.

Тож скільки зароблятимуть такі спеціалісти, якщо навчання таке дороге? В Україні фахівці з біотехнологій поки не мають високих заробітних плат – 12-15 тисяч грн. Проте й за кордоном зарплати теж сильно різняться. Офіційна статистика відсутня, проте за підрахунками експертів дохід рядового біотехнолога в США перевищує 2,5 тисячі доларів на місяць, в Канаді – 2 тисячі, у Франції – 1,8 тисячі, а в Німеччині – 2,2 тисячі євро.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості