22.01.2019 | 17:27

Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо 100-річницю Дня Соборності України. Підписання Акту Злуки, який об’єднав усі території нашої держави назавжди залишиться важливою подією на сторінках історії.

Нагадаємо, що проголошення Злуки призначили на 22 січня 1919 року – в день першої річниці Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, у якому Українську народну республіку проголосили «самостійно, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».

Урочистості з нагоди свята нині відбулися по всій України, зокрема й Волині. На продовження заходів у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка відбулась урочиста академія «Нас не роз’єднати, як не спинити течії Дніпра». Серед учасників: громадськість Луцька, представники найвищої виконавчої гілки влади в області, в особі голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка. З-поміж представників Волинського обласного центру зайнятості – заступник директора Тетяна Мов’як.

Під час історично-музичної композиції використали історичні документи, мемуари та спогади очевидців, документальну кінохроніку аби уявити, що відбувалося сто років тому у центрі Києва.

Важливо усвідомлювати і пам’ятати, що одиниця виміру української соборності – життя мільйонів кращих людей нашої землі, які загинули за правду і незалежність.