18.10.2018 | 14:20

  Сьогодні, 18 жовтня, фахівці Волинського обласного центру зайнятості спільно з директором Романом Романюком взяли участь у всесвітній щорічній акції «Walk for Freedom» (Хода за свободу). Це не протест, це – мовчазна й мирна хода, яку організовують вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які перебувають у рабстві. Вона спрямована на підвищення рівня обізнаності населення з проблемами торгівлі людьми, поширення важливої інформації про небезпеку, яку вона становить.

  «Хода за свободу» відбулася під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки представництва неурядової громадської організації А21, організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та облдержадміністрації.

  Небайдужі лучани одночасно двома колонами вирушили від Луцького базового медичного коледжу та Луцького педколеджу і зійшлися на Театральному майдані, де взяли участь у флешмобі «ПротиДІЙ торгівлі людьми!», який інформував громадян про існування проблеми «білого рабства», його основні форми та способи залучення, з особливим акцентом на трудову експлуатацію.

  Аби продемонструвати лучанам, що і в Україні можна мати хорошу роботу із гідною заробітною платою, фахівці Луцького міського центру зайнятості розгорнули на площі ярмарок вакансій «Живи та працюй в Україні». Лучани та гості міста дізналися  про професії та спеціальності, які користуються попитом на ринку праці, та перспективи подальшого працевлаштування; організацію та проведення громадських й інших робіт тимчасового характеру, працевлаштування безробітних з компенсацією єдиного внеску роботодавцям, можливість отримання фінансових пільг під час прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб. Задля популяризації робітничих професій охочих ознайомили із паспортами підприємств та їхніми кадровими потребами. Увагу акцентували на описах вакансій, вимогах й індивідуальних якостях кандидатів. Окрім цього, перехожі дізналися про можливість отримання ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення та засоби самореалізації шляхом відкриття підприємницької діяльності.

  Особливу увагу фахівці служби приділили молоді, яку поінформували про  можливості здобуття робітничих професій та презентували центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Також молодь ознайомили зі зручними інтерактивними методами швидкого сприяння працевлаштуванню: відеорезюме й онлайн-співбесіда, що поєднують у собі функції самопрезентації та віртуального спілкування з роботодавцем.

  До слова, 18 жовтня 2018 року, європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткував Європейський Парламент у 2007 року як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ