18.05.2018 | 09:35

У Луцьку, 17 травня, біля головного корпусу Східноєропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся фестиваль науки «ЯрФест-2018». У цьому році традиційний фестиваль дещо змінив свій формат, адже окрім наметів із студентами, котрі презентували переваги того чи іншого факультету, учасниками стали знакові бізнес-компанії краю: ПрАТ «СКФ Україна», ДП «Автоскладальний завод №1» АТ «АК «Богдан Моторс», «Кромберг енд Шуберт», ТзОВ «Житлобуд-2», будівельна компанія «Луцьксантехмонтаж» №536, ТзОВ «Забіяка», фабрика іграшок «Тигрес» та інші.

- Ми хочемо показати досягнення наших наукових шкіл, кафедр, аби наші абітурієнти. Випускники шкіл були готові до вступу в університет. Коли ти навчаєшся в ньому, то повинен мати науковий досвід. У цьому році в університеті запроваджено дуальну освіту, в рамках якої ми працюємо разом із бізнесом і владою. Відтак. Ми ще раз показуємо: не можуть і не мають права усі підприємства Волинської області працювати без університету, – резюмував ректор навчального закладу Ігор Коцан.

Окрім пропозицій провідних підприємств краю, студенти та усі бажаючі мали змогу поспілкуватися із фахівцями Луцького міського центру зайнятості. Волинський обласний центр зайнятості представляла заступник директора Тетяна Мов’як. Вона розповіла присутнім про можливості, які отримують волиняни, звернувшись до центру зайнятості. Відеорезюме, відеовакансія, Skype-спібесіда, електронний кабінет роботодавця – усі ці сервіси доступні для кожного та уже допомогли сотнями волинян.

- Служба занятості крокує в ногу з часом. Ми успішно впроваджуємо інноваційні сервіси, які пропонуємо студентам і молоді, аби вони могли реалізувати свій потенціал тут, вдома, в Україні, залишаючись працювати у вітчизняних компаніях та структурах, розпочинаючи власну справу, – підкреслила пані Тетяна.

Направду, подібні фестивалі науки, тим паче у співпраці із роботодавцями, які мають реальну потребу у кваліфікованих кадрах та пропонують офіційне працевлаштування з гідною заробітною платою допомагають молоді, завтрашнім вступникам чи вже випускникам ВНЗ побачити себе на ринку праці, оцінити власні можливості та обрати правильний професійний шлях.

Сектор інформаційної роботи ВОЦЗ