25.09.2019 | 17:23

Третій день для учасників проєкту «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення та розбудова миру» – не менш цікавий. Сьогодні, 25 вересня, представники регіонів відвідали Боратинську об’єднану територіальну громаду, до складу якої належать дванадцять населених пунктів у Луцькому районі.  Минулоріч ОТГ стала першою в Україні за показниками фінансової діяльності у своїй кваліфікаційній групі.

Нині ж гостей зустрів голова Сергій Яручик та розповів про те, з чого починали, що вже досягли і над чим працюватимуть у перспективі. Так, за майже два роки успішного становлення об’єднаної територіальної громади, значно збільшили частку наповнення місцевого бюджету, а відтак – реалізували не один проєкт, спрямований на підвищення якості життя громадян.

«Ми дивилися як живуть громади України, розрахували власні можливості, внесли зміни до перспективного плану Волинської області і створили нашу об’єднану громаду. Як і тоді, зараз вкладаємо чимало коштів у її розвиток», – розповів пан Сергій.

Окремо зазначив: намагаються приділити увагу усім сферам – освіті, медицині, спорту та економіці загалом. До слова, у рамках децентралізації, жоден ФАП і  навчальний заклад у громаді не закрили, навпаки: оптимізували, добудували й виконали внутрішні роботи.

«У своїй громаді ми створили таку структуру, яка фактично відрізняється від тієї, що є у Волинській області. У нас своє бачення», – пояснив Сергій Яручик.

Ще один важливий крок –  передача фінансів, де  керівники навчальних закладів керують коштами самі і поки успішно із цим справляються. «Директор став справді господарем. Ми віддали не лише повноваження, а й фінанси. На скільки вони ефективні менеджери, показує їхня робота», – підкреслив голова ОТГ.

Упродовж січня-серпня 2019 року, за сприяння служби зайнятості, працевлаштували 29 жителів ОТГ, один з яких відкрив власну справу.

Позатим, у рамках проєкту Волинського ОЦЗ «Успішна громада», який успішно реалізовують на теренах області з початку 2019 року, напрацювали систему оперативного реагування на потреби жителів громади, аби сприяти працевлаштуванню, реалізації та розвитку підприємницьких ініціатив.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.