11.10.2017 | 16:32

Сьогодні, 11 жовтня, у Луцькому міському центрі зайнятості за участі директора обласної служби зайнятості Романа Романюка відбувся круглий стіл на тему: «Законодавчі зміни щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства». На захід запросили роботодавців міста, які мають найманих іноземців.

Директор обласного центру зайнятості поінформував, що з 27 вересня цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» від 23 травня 2017 р. № 2058-VIII. «Ці зміни потрібні, аби до нас прийшли закордонні інвестиції. А ми зібралися, щоб вам, роботодавцям, було легше працювати», – резюмував Роман Романюк. Посадовець розповів, що за 9 місяців цього року в області 54 роботодавці використовують працю 79 іноземців.

Оксана Меріда, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ, поінформувала: «Найбільше приїздять до нас на роботу з Польщі та Туреччини, це 16 осіб. Узбекистан – 6. Білорусь – 5, з Китаю та Німеччини 4». Фахівець служби акцентувала на змінах щодо отримання дозволів на працевлаштування іноземних громадян: дозволено застосовувати працю іноземців на підставі дозволів фізичним особам-підприємцям; введено особливу категорію іноземців, до якої належать іноземні високооплачувані професіонали, засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні, випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України, іноземні працівники творчих професій та ІТ-професіонали. Також нововведення стосувалися переліку документів, які потрібні при оформленні дозволів.

Руслана Демчук, провідний інспектор з питань посередництва у сфері зайнятості відділу організації надання послуг роботодавцям Волинського ОЦЗ, детально зупинилася на переліці документів, які потрібні для отримання чи продовження дозволу; на термінах подання паперів та розмірах винагороди іноземних фахівців. Бурхливе обговорення викликав новий пункт в умовах отримання дозволів – оплата праці іноземця, якщо він не належить до особливої категорії, має бути 32 тисячі гривень. Роботодавці також дізналися, як змінилася плата за отримання дозволів та нові рахунки для їх сплати.

На завершення фахівці служби звернули увагу на причини відмови видачі дозволів. А це - 3 причини:– невідповідність поданих роботодавцем документів вимогам Порядку, недостовірність даних поданих роботодавцем, невідповідність рівня кваліфікації іноземця вимогам, зазначеним роботодавцем в інформації попит на робочу силу.

На зустрічі будуть присутні партнери служби – М. Поліщук, головний спеціаліст відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС України у Волинській області. Фахівець поінформує про набрання чинності змін до ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», нові норми щодо підстав та порядку оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.