27.03.2019 | 16:15

Про те, як підтримати агровиробників, незалежно від форм власності, якими державними програмами вони можуть скористатися задля успішного розвитку свого бізнесу – говорили сьогодні, 27 березня, на базі Волинського обласного центру зайнятості під час відеоселектору. Консультували жителів об‘єднаних територіальних громад, власників особистих селянських господарств та фермерів директори обласного центру зайнятості Роман Романюк та департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

До слова, минулоріч служба зайнятості започаткувала новий проект «Територія майстерності», який має на меті сприяти ефективній зайностості у сільській місцевості. Він охоплює напрями ягідництва, садівництва, овочівництва, тваринництва, переробки та збуту, кооперації, проектної підтримки, національної кухні і підприємництва, агротуризму (відпочинкового туризму). Проект допомагають втілювати у життя роботодавці агросектору, ОТГ, представники асоціації фермерів, консультанти-практики та представники дотичних до теми організацій.

– Ми – служба зайнятості – платформа, яку можна використати задля поінформованості жителів сільської місцевості про ресурси, що надає держава для підтримки особистих селянських господарств, та можливості залучення коштів. Для позитивного результату потрібні бажання людини та її поінформованість, – резюмував Роман Романюк.

Своєю чергою, Юрій Горбенко приділив велику увагу невеликим сільгоспвиробникам, як от фермери, сімейні фермерські господарства. Із 20 задекларованих напрямів державної фінансової підтримки – 18 для фермерських господарств, які мають дохід до 20 млн грн.

Чільне місце посідає спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби (ВРХ), яка орієнтована на підтримку господарств фізичних осіб. Відповідно до неї, одноосібники можуть отримати 2 500 грн за кожне теля, яке утримується в господарстві до 13-місячного віку. Кошти виплачують за кожні 4 місяці утримання ВРХ на карткові рахунки, відкриті в 19-ти банках. Принагідно управлінець ознайомив онлайн-слухачів із необхідним переліком документів та термінами подачі.

Не оминув увагою Юрій Горбенко і садівничий напрям роботи аграріїв. Чиновник розповів про порядок отримання компенсації, її розміри. Після інформування керівники установ спільно із слухачами обговорили актуальні питання, які стосувалися умов закупівлі обладнання для заморожування та зберігання продукції, можливість компенсації єдиного внеску, як і де виготовити проектну документацію.

На завершення очільники профільних структур взяли до уваги пропозиції селян, які стосувалися механізму створення фермерських кооперативів та напрацювань співпраці із роботодавцями агросектору щодо проходження студентами на місцях виробничої практики.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості