18.07.2019 | 08:40

Усім відомо, що Маневиччина славиться відомими бджолярами. Адже не даремно коваль Віктор Семенюк разом зі своїм сином Віктором Щасливим саме тут у жовтні 2018 року встановили найбільший пам’ятник бджолі в Україні.

Микола Горбач – член Спілки пасічників України, добре знаний не тільки у рідних Колках, а й за межами населеного пункту.

Із дитинства пан Микола допомагав батькові доглядати за бджолами, але тоді ще не думав, що це стане справою життя. Ще з діда-прадіда чоловіки в його родині були пасічниками, тож вирішив і собі спробувати виробляти «рідке золото». Чоловік розповідає, що пасіка для нього – і хобі, і заробіток, а ще – естафета від предків, щоб бджільництво в їхньому роду не пропало.

Нині Микола Горбач – господар пасіки «Діда Гната», що передається з покоління у покоління і розташована в селі Острови (Маневицький район). На цей час у нього сто бджолиних сімей, догляд за якими потребує постійної уваги. На допомогу вже приходить старший син Миколи Ілля. Батько вчить хлопця премудростей спадкогово ремесла. Цього року він та ще двоє юних бджолярів – Олександр Козуб та Еней Гукайло – представляли Україну на Міжнародному конкурсі юних бджолярів, посівши почесне п’яте місце серед 29 країн.   

Пан Микола радо ділиться досвідом, прагне розвивати співпрацю з пасічниками та передає свої знання новачкам у цій справі. Неодноразово долучався до проведення семінарів і тренінгів Маневицької районної філії Волинського обласного центру зайнятості, де ділився секретами бджільництва з безробітними. Адже і сам пасічник ще донедавна був безробітним, за сприяння служби зайнятості започаткував власну справу.

– Я не шкодую, що зайнявся бджільництвом, адже працюю поруч із природою. Сама атмосфера на пасіці – лікувальна. Крім того, це завжди свіже повітря. В моїй сім᾽ї мед дуже люблять, завдяки йому діти менше хворіють та й легше переносять хвороби, – розповідає пасічник.

Велику увагу чоловік звертає на популярні новинки. Із захопленням розповідає про будівництво біовулика, який допомагає при порушеннях кровообігу та нервової системи. Цей «лікар» складається з двох-трьох звичайних вуликів, які накриваються дошкою з дірочками. Через отвори передаються мікровібрації бджолиних крил, запах меду та прополісу. Така споруда нагадує міні-будиночок, у якому людина може влітку спати. На ранок – відчутний прилив сил. Такий вулик розміщений на пасіці господаря, саме там і можна провести корисну терапію.

Усім, хто має бажання спробувати магічну силу біовулика, Микола з задоволенням надасть таку можливість. Окрім того, ви матимете чудову нагоду посмакувати свіжим, запашним медком, відвідати пасіку та відчути себе справжнім пасічником!

Маневицька районна філія Волинського ОЦЗ