14.11.2019 | 10:46

Народні ремесла – це невичерпне джерело для професійного мистецтва та засіб естетичного й патріотичного виховання. Лялька-мотанка – старовинна українська іграшка, а ще – символ добра та благополуччя, надії на краще та сильний сакральний предмет. З давніх часів її робили, аби привернути щастя, кохання й добру долю.

Скільки таких ляльок-оберегів виготовила народна майстриня зі села Смідин (Старовижівський район) Людмила Козачук – важко перелічити. Вони, як і люди, неповторні, яскраві й унікальні. «Навіть найвправнішому майстру не під силу створити дві ідентичні ляльки, – переконує пані Людмила. – Кожен виріб особливий, наділений певними рисами характеру, має свій настрій і неповторну енергетику. Та найголовніше те, щоб процес виготовлення приносив задоволення», – наголошує майстриня.

Людмила Козачук продовжує розвивати та урізноманітнює своє мистецтво. Так, у її творчому доробку з'явилися об'ємні картини-аплікації з ляльками-мотанками та ляльками-травницями. Лікарські рослини, які використовує у своїх роботах, збирає власноруч. Каже, що мотанки, наповнені цілющими травами, мають чудодійну силу, вони заспокоюють, додають сил і впевненості.

Співпрацюючи зі Старовижівською районною філією Волинського обласного центру зайнятості, Людмила Козачук проводить майстер-класи у рамках проєкту «Територія майстерності». Своїми знаннями та вміннями рукодільниця ділиться не тільки з безробітними, а й учнівською молоддю. Вона демонструє слухачам, що дитяче захоплення в майбутньому може стати основним джерелом заробітку.

А ще для громади в районній філії і Центрі культури, дозвілля, спорту та туризму SMIDYN HUB організовували заходи, де кожен охочий міг виготовити свою ляльку-мотанку.

«Відродження традицій і народних промислів – один із вагомих джерел збагачення нашої культури, а заходи з їх популяризації – важливий виховний фактор. Мотанка залишається національним символом, показує багатий духовний світ та фантазію. Виготовлена власними руками лялька стане родинним оберегом, котрий ввібрав у себе вікові знання та вірування», – резюмує Людмила Козачук.

Старовижівська районна філія Волинського ОЦЗ