14.05.2019 | 11:51

Смідинська обєднана територіальна громада офіційно запрацювала в жовтні 2017 року. За цей час вдалося чимало досягти і не менше спланувати. Чим сьогодні живе ОТГ 13 травня поцікавилися директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк та в. о. директора Старовижівської районної філії ВОЦЗ Тетяна Гаврилюк.

Показала громаду й поділилася її досягненнями голова Смідинської ОТГ Оксана Піцик. «За неповних два роки громада змінилася до непізнаваності», – кажуть її жителі. Хоч сама очільниця ОТГ говорить про досягнення скромно, її колеги в один голос стверджують: усе, що ми бачимо сьогодні – результат старань Оксани Піцик та її команди. Тут кожен житель щодня пише історію громади, а влада не сприймає себе, як надзвичайне явище, а навпаки –як обслуговуючий персонал громадян, які довірили долю свого краю саме цим керівникам. «Завжди ставлю ваших фахівців у приклад своїм колегам. Усміхнені, привітні, повсякчас готові надати фахову допомогу», – звертається до Романа Романюка Оксана Піцик.

Переймають у Смідинській громаді й закордонний досвід. Зокрема, за прикладом Польщі, тут почали робити брендовану сувенірну продукцію. Родзинка громади – ляльки-мотанки з логотипом своєї громади і фірмовий смідинський мед, «щоб був міцним імунітет».

Основний напрямок роботи – залучення активної молоді до розвитку громади, збереження кадрового потенціалу. Смідинська ОТГ передбачила кошти на підтримку підприємницьких ініціатив. Багато досягнень громади стали реальними завдяки проектній діяльності. Гордість ОТГ – єдиний у Старовижівському районі центр культури «SMIDYN HUB». Тут проводять концерти, тренінги, семінари, майстер-класи для молоді, навчають народних ремесел. «Я сама виросла в селі, тому знаю, що місця дозвілля для молоді критично не вистачає. Тож ми виграли проект обласної ради та відкрили Центр культури, дозвілля, спорту та туризму. Ми хочемо, щоб тут було комфортно і цікаво молодим людям. Плануємо зробити й літню терасу для проведення дозвілля на свіжому повітрі», – ділиться планами очільниця громади.

Принагідно гості ОТГ оглянули дітище майстрині Людмили Козачук – гурток народної творчості, де кожен охочий може виготовити свою особливу ляльку-мотанку. Тут і мотанки-цілительки, і ті, які заряджають на позитив, і ті, які відводять негативну енергію. Багато ляльок зроблені з полотна ще бабусі та прабабусі мисткині. Перетворилися на мотанки і сукні мами й свекрухи Людмили Козачук. «Серед усіх – ляльки, які дуже дорогі моєму серцю. Вони зберігають наш родинний зв’язок і не дають пам’яті стертися», – каже майстриня.

Смідинська об’єднана територіальна громада активно розвивається в напрямку молодіжної політики. Тут інвестують у молодь. «Насправді, я знаю, що поліські території дуже специфічні. Адже у нас немає і ніколи не було величезних підприємств. Головний потенціал – це люди. Попри всі моменти, майбутнє за молоддю. Якщо молоді люди не будуть залишатися в селах, то для чого ми все це робимо? Хто буде відвідувати центр культури, хто новими дорогами ходитиме у садок і школу? Втримати молодь дуже важливо. Ми хочемо показати людям, що вони самі можуть багато чого змінити», – каже Оксана Піцик.

«У нас діє Молодіжна рада. Ми намагаємося відривати молодь від сірої буденності, в якій вони постійно живуть. Нам багато в чому допомагає служба зайнятості. Зокрема, організовуючи для наших жителів різноманітні навчання, навіть за межами громади. Люди бачать, що світ є і ще десь, не лише в ОТГ», – розповідає про співпрацю зі Старовижівською районною філією ВОЦЗ голова громади.

У кожному селі є дитячий майданчик. Взяли за правило водити дітей на сесії сільської ради, аби вони бачили, як у кабінетах твориться життя села.

«Справді, сьогодні як ніколи важливо зацікавити молодь жити та працювати в Україні. В час, коли відкриті кордони, молоді люди шукають себе за межами нашої держави. А молодь – це потенціал, це запорука розвитку, змін, творення майбутнього. Ви горите тим, що робите, і це головне, це основа всіх ваших досягнень. Наше з вами завдання – забезпечити молодь гідною роботою, в чому ми з радістю готові допомогти, хорошою заробітною платою та можливістю для саморозвитку. Впевнений, що з таким ентузіазмом нам усе обов’язково вдасться!» – каже Роман Романюк.

«Для нас центр зайнятості – друг, зразок, підтримка. Нам дуже подобається напрям реалізації громадських робіт у співфінансуванні з районною філією центру зайнятості», – каже господиня громади і висловлює сподівання на подальшу співпрацю зі службою зайнятості.

Незважаючи на досягнення, тут мають чимало планів, до здійснення яких впевнено рухаються всією громадою.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості

Більше фото – за посиланням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2724341840923009&id=1029790437044833