31.05.2023 | 16:58

Запорізька та Волинська торгово-промислові палати 31 травня завершили реалізацію спільного проєкту, організувавши круглий стіл із роботодавцями  на тему «Знайомство з особливостями бізнес-середовища регіону та проєктами регіонального розвитку».

Представники влади запропонували насичену програму, орієнтовану на експертну підтримку бізнесу, який релокувався до безпечніших областей України, перекваліфікував напрями своєї діяльності або тільки шукає можливості для адаптації підприємства в нових умовах, вирішує завдання відновлення виробництва, налагодження постачання і збуту.

Віцепрезидент Волинської ТПП Віталій Киричук  презентував послуги, котрі у спілці з палатою будуть корисними при налагодженні бізнесу: діалог із органами влади, участь в обговоренні та вирішенні існуючих проблем бізнесу в регіоні, контакти з новими партнерами та спільні проєкти.

Під час зустрічі власним досвідом поділилися підприємці міста, а також компанії, що нещодавно переїхали в область. Більшість  акцентували, що Луцьк комфортний для бізнесу. Тут прекрасно налагоджена логістика, розуміння влади. Присутні дізналися про можливості релокації та інвестиційної співпраці.

Існуючі програми підтримки бізнесу підприємцям презентував заступник директора Волинського обласного центру зайнятості  Тарас Семенюк та  начальник управління реалізації політики зайнятості ВОЦЗ Оксана Меріда.

– На сьогодні служба зайнятості переформатовує свою роботу у частині не лише підтримки безробітних, а й активно сприяє розвитку бізнесу. Нині у службі зайнятості діє низка компенсаційних програм для роботодавців. Ці фінансові механізми умовно можна розділити на дві групи: перша – де ми компенсовуємо частину єдиного внеску за працевлаштування окремих категорій осіб, а друга – відшкодування частини заробітної плати, – зазначив Тарас Семенюк .

Про компенсаційні програми для роботодавців від служби зайнятості читайте за посиланням.

Окрім цього, представники служби зайнятості поінформували представників релокованого бізнесу щодо участі у держпроєкті «єРобота»  та отримання гранту для ветеранів.

–   Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту підприємця, але не менш як 50 000 гривень. За умови створення двох і більше  робочих місць - 250 000 гривень. Проєкт триває майже рік. Цього року 55 проєктів вже отримали позитивні рішення. Роботодавці, відповідно до умов гранту, мають створити загалом в області 102 нові робочі місця, – акцентував Тарас Семенюк.  

Про  Порядок для участі в програмах читайте у нашій рубриці «Мікрогранти» переходьте  за посиланням.

Під час «круглого столу» роботодавцям надали практичну інформацію щодо актуальних програм та можливостей для бізнес-спільноти.