27.11.2017 | 16:14

24 листопада працівники Волинського обласного центру зайнятості та заступник директора С.Корецька взяли участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з порядком денним «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

Засідання відбулося на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за участю першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Співаковського. Учасники засідання – народні депутати України, члени та працівники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, представники МОН, профспілок, Національної академії педагогічних наук України, працівники Волинської ОДА, Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА, начальники міських управлінь освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники навчальних закладів, представники освітянської громадськості та проводилось.

Олександр Співаковський відмітив важливість роботи служби зайнятості у працевлаштуванні випускників навчальних закладів. Адже фахівці служби активно долучаються до адаптації молоді на ринку праці, дотичні до вирішення кадрових потреб економіки, надання якісних освітніх послуг роботодавцям.

За сприянням обласної служби зайнятості створено та

функціонують 30 центрів кар’єри при вищих та професійно-технічних навчальних закладах, які дають можливість студентам отримати інформацію про реальний стан ринку праці, потреби в кадрах роботодавця, ознайомитись з правилами написання резюме; джерелами пошуку роботи; секретами проходження співбесіди з роботодавцем, можливостями започаткування власної справи. Щорічно близько тисячі молодих осіб до 35 років проходять навчання, підвищення кваліфікації, курси цільового призначення, стажування за допомогою служби зайнятості області. Молодь для працевлаштування здобуває нові знання, вивчає окремі технології, матеріали, методи роботи, набуває практичного досвіду роботи безпосередньо на робочому місці у роботодавця.

Учасники заходу обговорили імплементацію нового базового освітянського закону, необхідність підготовки законів щодо професійної освіти, фахової передвищої освіти та ін.. Члени Комітету підсумували, що подібні виїзні засідання дозволяють максимально наблизитись до реального бачення і розуміння проблем професійних спільнот, соціальних груп і, загалом, життя.