23.02.2023 | 13:19

Підготувати кадри, які б відповідали сучасним вимогам та потребам роботодавців неможливо без тісної співпраці між навчальними закладами, студентською авдиторією та службою зайнятості. Саме тому 23 лютого зустрілися директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин та її заступник Тарас Семенюк і ректор Волинського національного університету ім. Лесі Українки  Анатолій Цьось.

Алла Куцин поділилася інформацією щодо сприяння працевлаштуванню через професійне навчання й окреслила порядок видачі ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці:

Цьогоріч уряд збільшив фінансування на видачу ваучерів і розширив перелік  категорій осіб, котрі мають право отримати ваучер на навчання, та спеціальностей, за якими можуть підвищувати кваліфікацію чи змінювати фах. Нині його вартість становить  майже 27 тисяч гривень. Якщо навчання обраного курсу більше, то різницю сплачує людина сама.

Своєю чергою, ректор навчального закладу Анатолій Цьось акцентував свою увагу на можливості навчання військовослужбовців, які звільнені зі служби:

– Важливо у будь-який спосіб допомогти їм  соціалізуватися. А навчання це хороша можливість.

Конкретно про алгоритм видачі ваучерів, їх термін дії та вимоги до навчальних закладів науковцю розповів заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк:

– Основні вимоги до кандидатів це: вік – 45+, не пенсіонер, має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або ж вищу освіту. Сюди ж належать військові та переселенці. Що ж до навчального закладу, то він  має мати акредитацію за відповідним напрямом.

Принагідно під час зустрічі обговорили можливості співпраці служби зайнятості з університетом, зокрема, програму працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб в рамках механізму компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів, можливість отримання компенсації витрат ЄВ.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.