З початком повномасштабного вторгнення значна кількість українців були змушені покинути свої домівки. На Волинь від початку війни приїхало понад 77 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО – далі). Важливий фактор адаптації на новому місці – це робота.
Пошук роботи був нагальною потребою для переселенців. Філії зайнятості Волині залишаються для ВПО базовими установами, які реалізують державну політику у сфері працевлаштування населення, адже їх основна діяльність спрямована на подолання безробіття в територіальних громадах.
Отже, які саме послуги ВПО можуть отримати у філіях Волинського обласного центру зайнятості:
- знайти роботу – тимчасову або постійну;
- взяти участь у громадських, суспільно корисних роботах (в умовах воєнного стану) або інших роботах тимчасового характеру;
- пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
- отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття;
- отримати ваучер на навчання.
Під час звернення внутрішньо переміщених осіб щодо пошуку роботи фахівці служби зайнятості інформують про послуги та актуальні вакансії. З’ясовують у клієнта вимоги до майбутнього місця роботи. Також можна скласти резюме та відвідати заходи, які допоможуть визначити можливості працевлаштування.
Задля підбору прийнятної роботи та оперативного працевлаштування ВПО, фахівці служби зайнятості проводять профілювання, під час якого з’ясовують професійний та освітній рівень шукача роботи, досвід роботи, ступінь трудової мотивації, активності і мобільності та обставини, які можуть бути перешкодою під час працевлаштування.
Враховуючи результати, розробляють індивідуальний план працевлаштування. Він є спільною програмою дії кар’єрного радника та безробітного, скерований на пошук підходящої роботи, у тому числі тимчасової.
Для отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю потрібно надати:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
- облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).
- трудову книжку, цивільно-правовий договір або документ, що підтверджує припинення останнього виду діяльності;
- документи про освіту чи його дублікат;
- військово обліковий документ.
Якщо ви вже за реєстровані в центрах зайнятості, які перебувають під окупацією чи на території, де ведуться активні бойові дії, вам нададуть послуги в будь-якому іншому центрі зайнятості Волині.
Контакти за посиланням.
Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.