29.09.2017 | 14:06

Сьогодні, 29 вересня, у Волинському обласному центрі зайнятості очільник обласної служби Роман Романюк провів чергову щомісячну прес-конференцію, на якій обговорили тему: «Потреби ринку праці та навчання безробітних на замовлення роботодавця». Посадовець поінформував журналістів про потреби ринку праці регіону. Впродовж восьми місяців цього року, за словами Романа Романюка, в базі даних служби було зареєстровано 22 176 вакансій від 5 059 роботодавців. Найбільше вільних робочих місць – у сфері торгівлі та послуг, це 20,5 відсотка. За ними є потреба робітників з обслуговування, контролю за роботою технологічного устаткування – 18 %, працівників найпростіших професій (16,7%) та кваліфікованих працівників з інструментом (14,8%).

«Ринок праці потребує робітничих кадрів і завдання служби зайнятості їх знайти або навчити. Для цього ми пропонуємо безробітним підвищення кваліфікації, перепідготовку та підготовку. Для безробітних ці послуги повністю безплатні, але вони проводяться виключно під замовлення роботодавця. Забезпечують освітні послуги 634 партнери служби. Цьогоріч за сприянням центрів зайнятості області 2 400 безробітних проходили навчання за понад 100 напрямками, з них 93% - працевлаштовані», – інформував директор Волинського обласного центру зайнятості.

Служба зайнятості області цього року готувала такі кадри: верстатників деревообробних верстатів, робітників фермерських господарств, трактористів, водіїв тролейбуса, кухарів, перукарів, візажистів та кравців. За рівнем заробітної плати місцеві роботодавці нічим не відстають від столичних, подаючи до центрів зайнятості вакансії із зарплатнею від 10 тисяч до 15. Найбільше потребують працедавці водіїв. Підсумовуючи, Роман Романюк запевнив: «В області є можливість отримувати високу заробітну плату, і роботодавці готові платити її. Але все залежить від самої людини, від її бажання, прагнення до вдосконалення».

Не оминув директор обласної служби такий вид роботи, як стажування безпосередньо на робочому місці, де безробітний освоює нові навички роботи, набуває практичний досвід та вливається в колектив. Триває стажування від двох тижнів до трьох місяців.

На підтвердження результативної роботи фахівців служби на зустріч запросили приватних підприємців Юлію Грицюк та Дмитра Кілебу, які активно практикують на своїх підприємствах стажування та навчання під замовлення. Юлія Володимирівна, співвласник кафе «Франс.уа», поділилася результатами своєї співпраці зі службою в цьому напрямі: «Знайти кваліфікованого працівника – дуже важко. Легше самому за три місяці навчити. Стажування – це можливість роботодавцю побачити, чи твій це працівник, а безробітному співставити свої можливості і вимоги. Повірте, що лише один із двадцяти стажерів лишаються працювати в сфері обслуговування. Мабуть, тому й такий попит на ринку праці на кухарів, офіціантів та пекарів».

Дмитро Кілеба займається ремонтом, виготовленням та реалізацією взуття. У своїй практиці теж не раз брав безробітних на стажування. «Тільки, стажуючись, ми можемо навчитися чогось нового. Без пізнання нового, немає майбутнього. Не будемо вчитися – будемо йти вниз», – висловив свою думку підприємець. І не можна її заперечити, адже 9 жовтня збігає термін у трьох безробітних, які проходили стажування у Дмитра Сергійовича, і вони офіційно будуть працевлаштовані.

На завершення зустрічі Роман Романюк, оперуючи дослідженнями служби, підсумував: «За попередні 10 років ми занадто ідеалізували вищу освіту. При цьому втратили професійно-технічну. Нині маємо такий результат: 12 безробітних з вищою освітою на одну вакантну посаду та 2 робітника – на вільне місце. Тому наше завдання – популяризувати робітничі професії. Ми співпрацюємо із освітніми закладами і пропонуємо їм актуальні професії, за якими потрібно проводити навчання зараз. Ринку не потрібні юристи й менеджери, ринку потрібні робітники!».