05.09.2017 | 17:02

5 вересня на базі Технічного коледжу ЛНТУ відбулася освітянська конференція на тему: «Реформування та модернізація системи професійно-технічної освіти Волині у 2016/17 навчальному році та завдання на 2017/18 навчальний рік». У заході взяли участь: голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик, секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, начальник управління освіти та науки Волинської ОДА Людмила Плахотна, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, директори, викладачі професійно-технічних навчальних закладів області, роботодавці та гості міста.

Освітяни звернули увагу присутніх на фінансуванні галузі за рік, проблемах виконання держзамовлення та інклюзивному навчанні у професійно-технічних закладах Волині. Працівники освіти наголосили, що, згідно з рішеннями міністерства, вступна кампанія триватиме до 1 жовтня.

Очільник обласної служби зайнятості, опираючись на проведені дослідження своїх фахівців, наголосив, що ринок праці Волині потребує робітничих професій. До роздумів працівників освіти Роман Романюк на перспективу запропонував такі професії: машиніст грейдера, провідник, пекар, пресувальник сиру. Щоправда, за словами керівників освітньої галузі, проблема у виникне їх ліцензуванні. До роздумів слухачів доречною була інформація від директора обласного центру зайнятості про рівень навантаження на одну вакансію, де безробітних із професійно-технічною освітою претендує двоє, а з вищою – 12 осіб.

«Задля успішного працевлаштування молоді, ми відкрили Центри кар‘єри, які створені в допомогу студентам, аби подолати комунікативні бар‘єри, отримати реальну інформацію про роботодавців області, пройти тренінги та професіографічні екскурсії на провідні підприємства. Усе це підвищить їхню самооцінку, зорієнтує та допоможе знайти себе на ринку праці», - поінформував Роман Романюк

Завдав тону присутнім виступ голови Волинської обласної держадміністрації Володимира Гунчика:

«Волинь – аграрний край. Тому жоден бізнес не буде будувати у нас великих промислових комплексів. Професійно-технічні заклади при реформуванні повинні, передусім, враховувати кадрові потреби роботодавців, тоді можна гарантувати молоді працевлаштування. Потрібно переходити на профільні заклади освіти».

Учасники конференції дійшли висновку, що потрібні професійні навчальні центри, які об‘єднуватимуть навколо себе усіх дотичних партнерів. Вони дадуть можливість готувати кваліфікованих фахівців відповідно до потреб ринку і збережуть робочі місця нинішнім працівникам освіти.