23.06.2021 | 19:01

Сьогодні, 23 червня, на базі ПрАТ «СКФ Україна» відбулося чергове засідання Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості. Обговорили дотримання норм чинного законодавства про працю під час звільнення працівників та модернізацію закладів професійної освіти.

Позаяк координаційний комітет – це незалежний тристоронній орган, то участь у засіданні взяли представники виконавчої влади, об’єднання організації роботодавців та ради профспілок. Спільно з представниками комітету над обговоренням актуальних питань працював директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Під час засідання юрисконсульт Федерації профспілок Волинської області Олександр Матвіїшин наголосив, що процедура звільнення працівника має чітко відповідати вимогам законодавства про працю. Також він повідомив, що скорочення чисельності та скорочення штату – не однакові поняття. При цьому надав чіткі розмежування, посилаючись на норми закону. Не оминув увагою моменти, коли звільнення неправомірне.

Роман Романюк, своєю чергою, зазначив, що стаття звільнення працівника впливає на тривалість отримання допомоги по безробіттю та термін перебування на обліку в центрі зайнятості.

Перший заступник начальника управління Держпраці у Волинській області Оксана Рубльова наголосила на типових помилках роботодавців під час скорочення чисельності штату, а також озвучила фінансові санкції до порушників.

Заступник начальника управління освіти й науки Волинської обласної державної адміністрації Олександр Ткачук запевнив, що головна мета професійної освіти – це поліпшення якості підготовки робітничих кадрів. Чиновник повідомив, що для цього осучаснили навчально-матеріальну базу професійних закладів. Створили сімнадцять навчально-практичних центрів, із них тільки у 2021 році − два. На це витратили понад 30 мільйонів гривень із різних джерел фінансування. Це сприяє подальшому професійному зростанню викладачів спецпредметів, майстрів виробничого навчання, а також позитивно впливає на підвищення якості підготовки кадрів.

У відповідь Роман Романюк висловив своє бачення щодо якості профосвіти:

– Головна проблема – це слабка престижність робітничих професій. У суспільстві побутує стереотип, що вища освіта це своєрідний статус. А що з нею робити далі і як себе реалізовувати – це вже інше питання. Важливо мати «корочку». Мені приємно, що реформа, яка зараз відбувається у профосвіті, на законодавчому рівні спрямує потоки молодих людей у правильне русло. І тоді ТОПові роботодавці не матимуть проблем із кадрами.

Позитивно відгукнувся керівник обласної служби зайнятості про матеріально-технічну базу більшості навчальних закладів, зазначивши:

– Якщо учень отримав навички роботи з сучасними технологіями, то він буде і конкурентоздатний на ринку праці, і для роботодавця реальним робітником, а не таким, у якого є документ про освіту, але на підприємстві потрібно буде перенавчати. Добре, що сьогодні управління освіти чітко розуміє потреби роботодавців Волині і при наборі груп враховує потреби ринку праці. Тепер у нас навчання не заради навчання, а орієнтоване на потреби ринку праці.

На завершення засідання голова комітету, генеральний директор ПрАТ «СКФ Україна», член Організації роботодавців підприємств машинобудівної та металообробної промисловості Богдан Волчок і присутні одноголосно прийняли пропозиції спікерів щодо посилення соціального захисту працівників та підвищення іміджу робітничих професій.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості