05.09.2022 | 16:38

Пошук роботи у воєнних умовах мало чим відрізняється від пошуку роботи в мирний час. Якщо не знаєте, з чого почати або вже забули, як це робити, то вам стане у нагоді наша інструкція.

Є стандартні речі, які мають бути в резюме, не зважаючи на те, в яких умовах ви живете чи плануєте працювати. В середньому на перегляд одного резюме представник роботодавця витрачає 5-10 секунд. Ось чому важливо відразу ж справити хороше враження. Резюме — це самореклама, яка має показати вас із найкращого боку та «продати» роботодавцю. Тож ваше завдання: зробити так, щоб усі пункти резюме «чіпляли».

Перш ніж складати резюме, корисно дізнатися, на що HR-менеджери, рекрутери та роботодавці звертають увагу першочергово. Згідно з дослідженням Orange County Resume Survey це: попередній досвід роботи (45%), кваліфікація/навички (35%), легкість читання/сприйняття інформації (25%), досягнення, переваги, проєкти (16%), орфографія та граматика (14%).

Пишіть простими реченнями по 5-7 слів. Уникайте незрозумілих скорочень. Обов’язково розділяйте текст на абзаци, доберіть лаконічний шрифт. Для виділення заголовків використовуйте курсив або підкреслення. Пам’ятайте, що обсяг резюме — це не більше ніж 2 сторінки.

Інструкція щодо складання резюме:

1. Прізвище, ім’я, по батькові.

2. Адреса (для осіб, які проживають не за місцем реєстрації, зазначати місце перебування), номери телефонів й електронна адреса.

3. Мета: коротка інформація щодо того, яку роботу або посаду ви хочете отримати.  Якщо резюме надсилаєте на конкретну вакансію, то замість мети пишете назву або код цієї вакансії.

4. Вміння та навички: перелік ділових якостей та професійних навичок, найбільш вагомих для посади.

5. Досвід роботи: зазначаємо у зворотному хронологічному порядку (спочатку вказуємо останнє місце роботи). Це найважливіший блок резюме, у якому описуєте професійний досвід за останні 5 років за такою схемою: назва компанії; напрям її діяльності; термін роботи; посада; обов'язки; професійні навички й досягнення.

Для студентів необхідно вказати місця проходження виробничої практики, теми самостійно виконаних дипломних та курсових робіт, волонтерську діяльність.

6. Освіта: що більше минуло часу після закінчення навчального закладу, то менше місця цей пункт буде займати. Зазначається освіта за такою схемою: період навчання, заклад, ступінь, назва спеціальності. Можна повідомити про нагороди, підкреслити ті вивчені дисципліни, які відповідають вашій меті.

Проходження тренінгів, навчання, професійні сертифікати – вкажіть.

7. Додаткова інформація: 

Особисті якості (легко знаходжу спільну мову з людьми, вмію працювати в команді, легко запам’ятовую інформацію, вмію побудувати взаємодію підрозділів організації, цілеспрямований, вмію працювати з великими обсягами інформації).

Посвідчення водія (наявність категорії).

Знання іноземних мов. Вкажіть рівень володіння (українська – рідна, російська – вільно, англійська, польська, італійська, німецька – вказати рівень знання мови).

8. Захоплення, інтереси: варто згадувати лише в тому випадку, якщо вони пов'язані з бажаною роботою або підсилюють необхідні для неї якості.

Якщо вам не вдається самостійно оформити резюме, то можете звернутися у центр зайнятості по допомогу.

Також, якщо шукаєте роботу, на телеграм каналі "Робота на Волині ми публікуємо актуальні пропозиції: https://t.me/employer_volyn

Телефонуйте нашим фахівцям для подальшої консультації щодо працевлаштування (0332) 72 52 40, (066) 353 74 95, (068) 063 42 15.