26.07.2018 | 18:04

Сьогодні, 26 липня, на базі Луцького міського центру зайнятості відбувся бізнес-форум за участі представників малого та середнього бізнесу, підприємців, які починали власну справу разом із службою зайнятості та пошукачами роботи, які ще шукають варіанти працезакріплення. Форум приурочений працівникам сфери торгівлі, які у неділю, 29 липня, відзначатимуть професійне свято.

Модератором заходу став заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк. Серед запрошених спікерів – директори Волинського коледжу Національного університету харчових технологій Ігор Корчук, коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки Станіслав Щерблюк та заступник директора Луцького кооперативного коледжу Львівського торговельно-економічного університету Світлана Плісак.

На початку заходу присутнім розповіли про послуги служби зайнятості, сучасні сервіси та нові форми роботи. Аналізуючи показники роботи за півроку, Тарас Семенюк повідомив, що з початку 2018-го послугами служби в області скористалися 26 тис. 232 особи. За цей період, 79 безробітних відкрили підприємницьку діяльність, 33 з них – у галузі торгівлі. До слова, бюджетною програмою до кінця року, на виплату одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності, передбачено 2,7  млн. грн.

 «Ми показуємо, що служба зайнятості може і працює у новому форматі. Маючи живий діалог між роботодавцями, представниками закладів освіти, які готують фахівців у сфері торгівлі та послуг, пошукачами роботи, сьогодні отримали багато інформації, яка допоможе із працезакріпленням волинян. Окрім того, ми даємо шанс безробітним відкрити власну справу і самим створити нові робочі місця, супроводжуємо у роботі та укомплектовуємо вакансії», – підкреслив у коментарі пан Тарас.  

Поділилися власним досвідом співпраці із службою зайнятості колишні пошукачі роботи, а сьогодні вже успішні бізнесмени та керівники. Так, підприємець, власник мережі кав’ярень-пекарень «Франс.уа» Юлія Грицюк розповіла:  

«У певний час я вирішила, що хочу розвиватися далі і створювати щось своє, але не розуміла, що маю для цього зробити. Так, звернулася до центру зайнятості, де мені запропонували скористатися нагодою: розробити бізнес-план та отримати кошти на власну справу. Таким чином, додавши власних коштів, спільно із тодішнім партнером, ми відкрили кав’ярню «Франс.уа». На цьому наша співпраця із центром зайнятості не закінчилась, а навпаки, лише розпочалась, адже потім виникли питання: як шукати людей? Як правильно їх оформляти? Як взагалі організувати роботу?», – ділиться своїми спогадами пані Юлія і додає, що у службі зайнятості допомогли із компенсацією єдиного внеску, адже підприємець створила нові робочі місця. «Для молодого бізнесу компенсація і допомога дуже приємна і гарна можливість. Ми нею користуємося уже декілька років», – додала жінка.

Більше того, віднедавна підприємець бере на роботу внутрішньо переміщених осіб. Уже є перша працівниця, яка приїхала із Криму. «Я дізналася, що і в цьому випадку ми можемо тримати компенсацію але не просто за податками, а повністю заробітної плати – це дуже приємно. Такий момент реально позитивний!», – розповіла пані Юлія.

Послухавши історії відкриття власної справи та здобутий досвід, керівники профільних навчальних закладів розповіли про підготовку молодих кадрів, поділилися своїм баченням щодо покращення якості освіти нинішніх студентів та підкреслили, що лише працюючи спільно із службою зайнятості, роботодавцями, освоюючи нові методи здобуття освіти і технології, можна вийти на якісно новий рівень.

Потому, учасники форуму, а серед них і представники відомих волинських компаній, зайняли свої місця у презентаційній зоні на ярмарку вакансій, який відвідало, разом із представниками компаній, роботодавцями близько 150 осіб.  

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ