27.09.2018 | 14:47

  Свято туризму можуть відзначати не тільки люди, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та рюкзаком. Турист – це людина, яка прагне до знань. Навіть звичайний виїзд на природу для багатьох може стати туристичною подорожжю. Крім цього, свято щорічно відзначають люди, які працюють у цій сфері.

  Волинська ж область має значний туристичний, етнічний та культурний потенціал для розвитку малого та середнього бізнесу у сфері етно- та культурного туризму, розвитку ремесел та самодіяльних творчих колективів.

  Участь незайнятого населення в процесі створення туристичної інфраструктури знизить рівень безробіття серед сільських мешканців та  сприятиме залученню приватного сектору до рекреаційно-туристичного підприємництва. Задля цього фахівці Волинської обласної служби зайнятості реалізовують освітній проект «Школа підтримки культури і туризму». В його рамках проводять заходи, спрямовані на започаткування власного бізнесу в сфері туризму та обслуговування населення, сприяння туристичній привабливості Волині, відродження народних промислів, підвищення економічної активності та професійних компетенцій населення.

  За вісім років реалізації освітнього проекту «Школа підтримки культури і туризму» фахівці служби провели 1 233 заходи, в яких взяли участь 14 207 осіб, власну справу в сфері туризму започаткували  124  колишніх безробітних.

  У 2018 році проведено 76 семінарів з питань організації зеленого туризму для 1 097 учасників. Ці зустрічі сприяли зайнятості мешканців: від організації громадських робіт на об’єктах культурної та історичної спадщини до сформованого фотоальбому «Агросадиби Волині» та «Народні умільці волинського краю». Також вдалося започаткувати роботу інноваційного туристичного продукту «Магія Волинської казки» спільно із соціальними партнерами Волинською обласною громадською молодіжною організацією «Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив».

Відділ організації профорієнтації Волинського ОЦЗ