09.08.2017 | 16:27

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк відвідав Луцький міський центр зайнятості та поспілкувався із безробітними з числа внутрішньо переміщених осіб, головою громадської організації «Велес+» Віктором Вальчуком, заступником керівника громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу» Азою Голощаповою, а також журналістом каналу «Нова Волинь» Наталією Ткачук.

Роман Романюк поінформував, що наразі в службі зайнятості є офіційно безробітними 27 осіб з числа внутрішньо переміщених. «Центри зайнятості проводять інформаційну роботу з роботодавцями, роз’яснюючи їм переваги працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО), адже центр зайнятості компенсує витрати на оплату праці та відшкодовує сплату роботодавцем єдиного соціального внеску. Отож, переваги працевлаштування ВПО - очевидні, і ми постійно наголошуємо на цьому при зустрічах із працедавцями», - інформував очільник служби.

Директор центру зайнятості Роман В’ячеславович, спілкуючись із внутрішньо переміщеними особами, інформував, що служба зайнятості у своїй роботі сприяє зайнятості за допомогою активних програм: організації професійного навчання, перепідготовки, участі у громадських та інших тимчасових роботах, відкриття власної справи шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Голова громадської організації «Велес+» Віктор Вальчук провів тренінг із внутрішньо переміщеними особами на тему «Ризики нелегального працевлаштування – знай свої права». Громадська організація надає соціальну та консультативну допомогу для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб. Інформував, що громадські організації «Велес+» та «Волинські перспективи», де також працює юристом, давні партнери із службою зайнятості. З 2002 року у центрах зайнятості Волині проводяться спільні інформаційно-роз’яснювальні зустрічі, семінари, тренінги із пошукачами роботи щодо легального працевлаштування, грамотності безробітних в оформленні трудових відносин, ризиків нелегальної праці як в Україні, так і за кордоном. Тож про випадки трудового шахрайства чув багато і багатьом допомагав відстоювати свої права та зароблені кошти.

Учасники тренінгу дізналися від Віктора Вальчука, що таке трудовий договір, його поняття, види договорів, основні помилки при їх укладанні. Наголосив, що роботодавець не має права працевлаштовуючи внутрішньо переміщену особу, оформляти її на випробувальний термін – ця норма передбачена у законодавстві. Тренер надав кілька дієвих порад при працевлаштуванні, в тому числі за кордоном, щоб уникнути «боргової кабали», трудового рабства та як не потрапити до рук шахраїв.

На завершення зустрічі Роман Романюк запевнив, що служба зайнятості відкрита і готова до діалогу задля вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Тож поцікавився бажаннями кожного учасника до роботи, ким і де можуть працювати, й шукатиме можливість вирішення цих питань спільно із керівниками громадських організацій, партнерів служби.