28.09.2018 | 10:39

 Протягом багатьох років Луцький міський центр зайнятості тісно співпрацює з управлінням освіти Луцької міської ради та освітніми закладами щодо здійснення професійної орієнтації учнівської молоді.

 В рамках такої співпраці фахівці Луцького міського центру зайнятості системно проводять заходи з освітянами. Вчергове така зустріч із психологами шкіл Луцька відбулася на навчальному семінарі-практикуму.

 Директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова наголосила на важливості співпраці служби зайнятості з управлінням освіти Луцької міської ради. Присутні дізнались, що фахівці служби в своїй роботі з школярами використовують інноваційні методи та нові форми профорієнтаційної роботи, демонструючи профорієнтаційні відеоролики та презентації «Професії майбутнього».

 – Разом із початком нового навчального року стартувала й профорієнтаційна робота з учнівською молоддю Луцького міського центру зайнятості. Ми – сучасна сервісна служба, відкриті та завжди готові до співпраці, – підсумувала директор.

 Після обговорення питань професійної орієнтації учнів психологи шкіл міста стали учасниками практикуму на тему: «Надання першої медичної допомоги».

 Заступник голови громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» Юрій Тананайський та волонтер Ольга Стеценко провели практичні навчання з безпеки та виживання в умовах дії шкідливих і небезпечних факторів природного, техногенного, соціально-економічного характеру.

 Юрій Тананайський зауважив: «Першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках часто вимушені надавати навколишні, якими може бути кожний з нас. Тому ми повинні вміти попередити виникнення або знизити кількість важких чи критичних станів, а якщо вони виникли, то вміло застосувати заходи для врятування життя. Знання методів оживлення, а також ознак життя та смерті є дуже важливим моментом у заходах щодо надання першої медичної допомоги. Нещасний випадок може статися у будь-який момент і з будь-якою людиною, в тому числі, і в школі».

 Присутні дізнались, що людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти: оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед той потребує; забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів виконати штучне дихання та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність; зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин; накласти пов'язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відмороженні, забитті); іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток важкому забитті, термічному ураженні; надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утепленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості; використати підручні засоби при перенесенні, вантаженні і транспортуванні потерпілого.

 Інформація, отримана на заході, корисна і необхідна, адже кожній людині, а особливо вчителю, потрібно вміти правильно надати першу допомогу, знати, як діяти в екстремальних ситуаціях, вміти опановувати себе у надзвичайних ситуаціях.

 Наступний такий захід  за участі представників ГО «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» заплановано на 2 жовтня для соціальних педагогів шкіл міста Луцька. 

 

Ю. Харічкова, начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького МЦЗ