26.01.2022 | 15:07

Шацька територіальна громада утворилася в лютому 2017 року та об’єднала Шацьку селищну, Самійличівську і Прип’ятську сільські ради. Очолив її Сергій Віннічук.

У листопаді 2020 року до її складу увійшли всі населені пункти колишнього Шацького району.  Керівником обрали Сергія Карпука. Нині до громади належить 31 населений пункт, де проживає 16,4 тисячі мешканців.

Шацька громада з тихої провінційної території впевнено перетворюється на привабливе і комфортне місце для проживання, навчання, праці. Розвивається  курорт, що з року в рік стає все більш популярним в Україні та за її межами.

Шацька районна філія Волинського обласного центру зайнятості тісно співпрацює з територіальною громадою. Адже тут розгорнули свою діяльність 176 економічно активних підприємств, організацій та установ.

Серед найбільших роботодавців району – Волинський обласний санаторій «Лісова пісня», приватне виробничо-комерційне підприємство «Плесо», комунальне підприємство «Добробут», Шацький національний природний парк, ТзОВ «Шацький молокозавод». Співпраця зі службою зайнятості сприяє якісному добору кадрового персоналу та дає можливість воперативного реагувати на виклики часу, які диктує ринок праці. Вагомою підтримкою було збереження робочих місць в період обмежувальних заходів у зв’язку з карантином.

Працівники філії регулярно проводять робочі зустрічі з представниками громади задля зменшення рівня безробіття, пошуку актуальних вакансій та сприяння створенню нових робочих місць. Також проводять заходи щодо легалізації праці, інформування роботодавців і пошукачів роботи про необхідність належного оформлення трудових відносин. Завдяки спільним зусиллям упродовж 2021 року працевлаштували 422 громадяни, з них 310 –  безробітні.  Один безробітний, після закінчення курсів цільового призначення «підприємець-початківець» в Рівненському ЦПТО отримав одноразово виплату допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності і започаткував власну справу у сфері організації та проведенні дитячих свят за участі аніматорів.

 До участі у громадських та роботах тимчасового характеру залучили 30 безробітних, з них двоє брали участь у громадських роботах. Види діяльності до яких залучались безробітні: будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери й екологічний захист навколишнього середовища.  

Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 64 охочих. Наприклад, одна людина навчалася у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, здобула професію перукар (модельєр) та була успішно працевлаштована. Також у 2021 році один роботодавець отримав компенсацію єдиного внеску.