27.10.2017 | 15:30

Сьогодні, 27 жовтня, відбулася щомісячна прес-конференція директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка. Для обговорення громадськості вибрали тему: «Професійна адаптація молоді на ринку праці». Зустріч відбулася на базі роботодавця ПП Володимира Якимчука. На зустріч запросили представників навчальних закладів – Галина Мусійчук, заступник директора із навчальної частини Рожищенського коледжу ЛНАБТ ім. Гжицького та Ігор Корчук, директор Волинського коледжу національного університету харчових технологій. Також були присутні керівники профільних відділів обласного апарату та директор Рожищенського районного центру.

Роман Романюк поінформував присутніх про сучасний ринок праці, який потребує робітничих професій. «З січня по вересень цього року на обліку в службі зайнятості перебувало 9 975 осіб віком до 35 років. У професійному розрізі цієї категорії найбільше було службовців – 5 016 осіб, безробітних, які мають робітничі професії, – 3 892, а без освіти – 1 067. Статистика свідчить, що вища освіта зараз не в тренді, – резюмував очільник служби зайнятості. Роман В‘ячеславович ознайомив із послугами, які надавали фахівці служби особам віком до 35 років. Це дало можливість 2 852 безробітним працевлаштуватися за їхнього сприяння, майже 2 тисячі безробітних взяли участь у громадських роботах, а 51 волинянин пройшов курси підприємця-початківця і відкрив власну справу.

«Ми велику увагу приділяємо профорієнтації молоді. Для цього вже відкрили 27 центрів кар‘єри при навчальних закладах. Це дало можливість на 8 відсотків збільшити рівень працевлаштування випускників. Аби попередити безробіття молоді, фахівці постійно організовують у центрах для них зустрічі з роботодавцями, тренінги чи семінари, на яких на практиці учі відточують теоретичні знання щодо свого працевлаштування», – інформував Роман Романюк.

Щоб підтвердити сказане на практиці, роботодавець Володимир Якимчук (ресторація болгарської кухні «Чевермето») познайомив зі студентом Владиславом Телегановим, який впродовж чотирьох місяців поєднує навчання у коледжі з роботою. «Нема не престижних професій. Для того, аби мати хорошу роботу і хорошу зарплату, потрібне лише бажання. Якщо воно є, то ми (роботодавці) – навчимо. Ніхто не став професіоналои відразу», – впевнено гарантував працедавець.

Не залишили поза увагою і навчальні заклади, які тісно співпрацюють із службою. Наприклад, Ігор Корчук, директор Волинського коледжу Національного університету харчових технологі, запевнив: «Створення центрів кар‘єри за допомогою служби зайнятості зближує навчальний заклад і роботдавця. На ярмарках ми маємо можливість дізнаємося про вимоги роботодавця і тоді легше змінити навчальні плани, щоб підготувати висококваліфікованого робітника».

Галина Мосійчук, заступник із навчальної частини Рожищенського коледжу ЛНАБТ ім. Гжицького, презентувала позитивні результати співпраці із Рожищенським районним центром зайнятості щодо діяльності центру кар‘єри з 2011 року. Така форма роботи дозволила трохи підкоригувати навчальні плани на виробчичу потребу роботодавця.

Підсумовуючи, директор обласного центру зайнятості Роман Романюк перконав: «Сучасний ринок праці говорить, що профосвіта має більший вибір, а вища освіта – не запорука успіху. Нині є достатня кількість вакансій. Роботодавці багато пропонують для того, аби молодь могла себе реалізувати. Проте для цього потрібне бажання». Роман Романюк подякував роботодавцю за гостинність і запевнив, що й надалі служба зайнятості буде сприяти швидкому працевлаштуванню молоді, використовуючи при цьому сучасні технології, які допомагають подолати відстань та нівелювати час.