02.05.2018 | 15:50

  Важко повірити, що торгівля людьми існує в сучасному світі та є загрозою для українців. Постраждати може будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Статистика надання допомоги постраждалим особам в Україні свідчить, що чоловіки й жінки становлять приблизно однакову кількість серед потерпілих. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

  Тож днями, на базі Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості, відбувся тренінг за участю представника громадської правозахисної організації "Велес+" Віктора Вальчука. Участь у заході взяли представники обласної служби зайнятості, спеціалісти служби у справах дітей та сім’ї, відділу культури, молоді й спорту, районного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники ОТГ Іваничівського та Володимир-Волинського районів. Тренінг відбувся у рамках реалізації обласного регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».

  Мета проекту – зміцнення потенціалу державних органів і громадянського суспільства для виявлення та забезпечення адекватної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми.

  Під час тренінгу учасників ознайомили з таким поняттям, як «торгівля людьми», процедурою встановлення статусу постраждалим від торгівлі, про причини, групи ризику, наслідки та форми торгівлі. Лектор акцентував увагу на видах допомоги, якої потребують постраждалі.

  У результаті присутні обговорили питання щодо ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі та надання їм і членам їхніх родин кваліфікованої медичної, психологічної, юридичної допомоги, тимчасового притулку, соціального супроводу. Принагідно фахівець ознайомив із організацією допомоги дітям, потерпілим від торгівлі, трудової експлуатації та насильства.

Володимир-Волинський МРЦЗ