10.11.2017 | 14:06

В Луцькому районному центрі зайнятості відбулося відкриття нового сезону освітнього проекту «Зимова агрошкола».

Перший семінар «Технологія вирощування картоплі» проходив за участю директора Волинського дослідно-природничого центру Віталія Пахольчука та мешканців села, які перебувають на обліку як безробітні в Луцькому РЦЗ.

Мова йшла про картоплю, про яку давно все відомо, яку в нас вирощують давно і досить успішно та яка належить до найважливіших сільськогосподарських культур. Вона має різнобічне використання. Це винятково важливий продукт харчування. Недарма її називають другим хлібом. Цінність картоплі визначається високими смаковими якостями та сприятливим для здоров'я людини хімічним складом. Лектор нагадав, що завдяки різноманітному використанню картопляні бульби справедливо вважаються універсальними. Картопля – хороший попередник багатьом сільськогосподарських культур сівозміни, вона велике значення має і як сировина для ряду галузей промисловості, а особливо для крохмалопаточної та спиртової. Детальніше Віталій Дмитрович зупинився на технології вирощування цієї культури, а саме: місце в сівозміні, обробіток ґрунту, вибір сорту, підготовка насіння, садіння, догляд, систему удобрення, захист від хвороб та шкідників, збирання та зберігання врожаю.

Присутнім було цікаво дізнатись про особистий досвід науковця-практика з методів підвищення родючості ґрунту й урожайності картоплі за

рахунок збагачення поля органікою, а також секрети підготовки насіннєвого матеріалу та способами садіння. Особливу увагу слухачів Віталій Пахольчук звернув на захист картоплі від таких хвороб, як фітофтороз, альтернаріоз, макроспоріоз, парша, гнилі бульб, вірусні хвороби, нематода, що значно зменшують її продуктивність. Основну шкоду на посівах картоплі наносить колорадський жук. Він відзначається великою плодовитістю і, ненажерливістю, пристосований до різних умов. Існує багато наукових та народних методів і рецептів захисту рослин картоплі від колорадського жука, з якими поділився директор Волинського дослідно-природничого центру і які можна використати на невеликих площах присадибних ділянок.

Формат цього заходу не зовсім можна назвати лекцією, адже це була жива бесіда, яка зацікавила, як виявилось в процесі, різних за віком, досвідом та фахом людей. Байдужих не залишилось: хтось висловлював свою думку з того чи іншого питання, хтось ділився власним досвідом, а хтось старанно занотовував на аркуші паперу важливу для себе інформацію.

Підсумовуючи першу зустріч в рамках 10 сезону «Зимової агрошколи» можна сказати, що отриману інформацію буде використано на практиці присутніми, адже поради давав досвідчених фахівець, науковець, практик з багаторічним стажем Віталій Пахольчук Бажаємо гарного старту агрошколі та подальших успіхів її слухачам!