12.04.2018 | 17:20

Сьогодні, 12 квітня, під час прес-конференції у Луцьку, представники громадської організації «Розвиток Волині» та Міжнародної організації з міграції розповіли про початок конкурсу грантів «Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні». У розрізі програми внутрішньо переміщені особи та вразливі категорії населення зможуть отримати кошти для початку власної справи.

Долучилися до обговорення підприємницької перспективи представники спілки воїнів АТО Волині, кримських татар та, звичайно, переможці попереднього конкурсу грантів.
Голова ГО «Розвиток Волині» Ірина Колковська повідомила, що представництво Міжнародної організації з еміграції (МОМ) в Україні, за фінансової підтримки уряду Німеччини, розпочало на Волині проект для підтримки майбутніх підприємців.

Учасниками проекту можуть стати: внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, члени сімей загиблих військовослужбовців, люди з інвалідністю або члени їх сімей, безробітні, волиняни з низьким доходом чи малозабезпечені, самотні матері або батьки, багатодітні батьки, представники національних меншин та інші.
Проектом передбачені дводенні тренінги із самозайнятості для тих, хто тільки розпочинає власний бізнес. Для фізичних осіб підприємців – ФОПів та власників юридичних осіб проведуть тренінги із мікропідприємництва.

Після успішного проходження тренінгу, кожному учаснику нададуть експертну допомогу із написання власного бізнес-плану для захисту перед комісією Міжнародної організації з міграції. Якщо захист успішний, учасники отримають гранти на започаткування або розширення бізнес-справи: до €650 за напрямком само зайнятість та до €2,500 за напрямком мікропідприємництво.

Важливо, що гранти не видаватимуть готівкою. Їх спрямують на закупівлю обладнання, інструментів, меблів тощо. У рамках чинного проекту буде відібрано близько 90 жителів із яких 60 отримають гранти.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк своєю чергою підкреслив, що участь у такому проекті – успішний крок для старту власного бізнесу. Окрім того додав: від початку російської агресії на території України до Волинського ОЦЗ звернулися 927 осіб, які вимушено покинули окуповану територію Автономної Республіки Крим, Донецьку та Луганську області. 388 осіб із цього переліку вже працевлаштовані. Станом на 1 квітня 2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 25 осіб, 19 з яких отримують допомогу по безробіттю, тобто бачимо, що показник безробітних цієї категорії значно зменшився.

- Одним із пріоритетів обласного центру зайнятості є розвиток підприємництва. Для мене дуже важливо, щоб малий і середній бізнес, найменша підприємницька діяльність активно розвивалися. Цим самим, нам вдасть розвинути економіку регіону в цілому, – резюмував пан Роман.

Важливо, що за період роботи центру із внутрішньо переміщеними особами 11 із них, за фінансової підтримки ОЦЗ, розпочали підприємницьку діяльність. Троє – мешканці Автономної Республіки Крим, двоє з Донецької та шість із Луганської областей.

На завершення, переможці попереднього грантового конкурсу поділилися із присутніми власним досвідом розвитку бізнесу, труднощами та успіхами у початку тієї чи іншої справи.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ