29.01.2019 | 15:47

29 січня українці, зокрема й волиняни, вшановують День пам’яті Героїв Крут – близько трьох сотень молодиків Української Народної Республіки, які 1918 року поблизу залізничної станції Крути та села Пам’ятне вступили у нерівний бій з більшовиками. Загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.

Так, сьогодні, під час мітингу-реквієму, який відбувся біля пам’ятнику Героям, що у Луцьку, згадали усіх полеглих. Серед присутніх: представники виконавчої вертикалі влади в області, духовенство, громадські діячі, ветерани та небайдужі краяни. Від Волинського обласного центру зайнятості учасником заходу став начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Валерій Вавренчук.

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл відслужив панахиду за упокій загиблих та згадав історичне минуле, яке назавжди повинно залишиться у пам’яті українців.

- Кожного року ми приходимо до цієї символічної могли, аби віддати шану людям, які поклали своє життя не тут, на Волині, а на півночі нашої України, але вони назавжди будуть нашими Героями. Ці хлопці виплекали у своїй душі любов до України, навіть коли ще не було самої держави, – звернувся до присутніх Михаїл.  

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець теж зазначила: загиблі молодики назавжди залишаться незгасним болем і гордість на сторінках української історії: «Ми сьогодні зібралися щоб згадати  події минулих років, але маємо їх передавати наступним поколінням. Багато тих, хто був тоді у студентському курені і досі безіменні,а але попри це вони завжди у нашій пам’яті. І я впевнена: доки наша українська земля народжуватиме таких Героїв, доти й буде суверенна Україна».

Потому, подвиг усіх Героїв Крут вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака.

 

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ