05.07.2018 | 16:55

На Волині відроджується авіація. Українські військові разом із своїми родинами уже почали переїздити до Луцька. Нагадаємо, що у березні 2014-го року російські спецпризначенці штурмували аеропорт Бельбек у Криму. Однак українські військові не скорилися і витримали штурм. Нині ж, Севастопольська бригада тактичної авіації імені Олександра Покришкіна потроху переїздить на місце служби у Луцьк.

Відомо, що усі сім’ї повинні прибути до обласного центру до 1 вересня, адже тоді військові мають розпочати службу. Улагодити питання працевлаштування пропонує служба зайнятості, яка станом на 5 липня поточного року має 3 тис. 310 актуальних вакансій. З них 1 тис. 880 – якраз у Луцьку.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк особисто тримає на контролі питання працевлаштування членів родин військових і бере безпосередню участь у цьому процес.

Важливо, що перше звернення від дружини українського військового уже є. Анастасія Макаренко, уродженка міста Миколаїв, звернулася з пошуком роботи до Луцького міського центру зайнятості. Жінка уже має особистого консультанта, стала на облік і навіть оформляє документи для проходження навчання, аби здобути кваліфікацію кухаря. Навчатися буде 5 місяців.

Сьогодні, під час планового візиту пані Анастасії до центру зайнятості, із жінкою познайомився і Роман Романюк, який підкреслив: фахівці матимуть індивідуальний підхід до кожного члена родини, який звернеться за допомогою з пошуком роботи та іншими нагальними питаннями.

- Моє завдання, як директора обласного центру зайнятості, допомогти усім, хто буде шукати роботу. Ви – перша, хто звернувся до нас. Для нас дуже важливо реально допомогти у цій непростій ситуації, знайти хорошу роботу і сприяти вашому закріпленню тут. Я повністю включаюся у цей процес, – зазначив у розмові Роман Романюк.

Важливо, що у родині є й маленька дитина, який усього лише 2,5 рочки. Її вже влаштовують у дитячий садок, в який вона піде з 1 вересня. Тоді ж пані Анастасія і розпочне навчання. Нині ж, жінка отримуватиме мінімальну виплату по безробіттю, адже професійного досвіду поки немає.

Варто зазначити, що сфера громадського харчування в області наразі чи не найбільше потребує кваліфікованих кадрів. Так, до прикладу, вакансій кухаря, на якого вчитимуть жінку, нині 98, трохи менше офіціантів – 81. Тож вибрати є з чого.   

Загалом, до Луцька повинні переїхати близько 300 сімей військовослужбовців, тож питання працевлаштування буде ще більш актуальним. Служба зайнятості готова допомогти усім, хто матиме потребу в працезакріпленні. Про те, як будуть працевлаштовувати громадян, які професії стануть найбільш популярними – згодом.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.