24.05.2018 | 12:01

Днями у Нововолинському міському центрі зайнятості провели ярмарок вакансій для безробітних на замовлення ФОП Мирона Химиці, який відкриває у Нововолинську магазин стокового одягу та секондхенду «Будні». Учасниками заходу стали 18 безробітних.

В англомовному середовищі вислів «секонд-хенд» («second hand» – «друга рука») використовується для позначення будь-якої вживаної речі (б/у), у тому числі не лише матеріальних предметів, але й абстрактних. В Україні вислів набув популярності у 90-х роках минулого століття, коли перші партії так званої «гуманітарки» почали заповнювати український ринок одягу. Число магазинів секонд-хенду, місць, де продають вживаний чи стоковий одяг, з роками в Україні значно зросло. У таких крамницях громадяни можуть займатися «шопінгом» за доступними цінами, закуповуючи частину свого щоденного одягу.

Представник роботодавця, менеджер Людмила Яковчук ознайомила присутніх з наявними вакансіями у магазині «Будні»: продавець-консультант, касир торговельного залу. Окрім того, детально розповіла про вимоги до претендентів на посади, рівень заробітної плати, обов’язки, які виконуватимуть працівники, умови праці. Пані Людмила зауважила, що дуже важливо, аби консультанти брали участь у процесі продажу, а не стояли з байдужим виглядом. Втім, це ті ж умови, що й у будь-якому іншому магазині одягу, а новачки обов’язково будуть проходити навчання. Один хороший продавець-консультант може замінити п’ятьох, бо буде встигати відповісти на всі питання покупців, у той час, як неграмотний продавець просто намагатиметься позбутися настирливого клієнта.

У рамках ярмарку потенційних претендентів на посаду запросили на індивідуальну співбесіду. 4 особи уже пройшли первинну співбесіду та очікують результатів щодо подальшого працевлаштування.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями І. Коритко