25.04.2023 | 17:24

Із 1 лютого 2023 року розпочалася нова хвиля реалізації державної програми «Власна справа». Головна її мета – створення нових робочих місць. Таким чином уряд одночасно підтримує розвиток бізнесу і сприяє працевлаштуванню українців. Сьогодні у Дія. Бізнес у Луцьку команда Волинського обласного центру зайнятості навчала лучан, які планують взяти участь у держпроєкті «єРобота». Своїм досвідом з учасниками ділилися: директор установи Алла Куцин, її заступник Тарас Семенюк, головний бухгалтер Валентина Дунас, заступник начальника відділу сприяння зайнятості Наталія Балакіна.

Програма безповоротних грантів для створення та розвитку власного бізнесу стартувала ще в липня 2022 року. При цьому далеко не всі знають про її можливості. Звісно ж, аби отримати грант, доведеться потрудитися, зокрема, правильно підготувати заявку з бізнес-планом. Та шкурка вичинки варта. Адже перевага грантів у тому, що, на відміну від кредитів із відсотками, ці гроші (при дотриманні оголошених грантодавцями чи розпорядниками коштів умов) не доведеться повертати.

– Щоб розпочати або продовжити власну справу, ви можете подати заявку в Дії. Претендувати на грантові кошти можуть не лише ФОПи, а й фізичні особи. Гроші дають на розвиток малого бізнесу. Розмір допомоги становить від 50 тисяч до 250 тисяч гривень. Повертати гроші державі не потрібно, якщо ви створите хоча б одне робоче місце, сплачуватимете податки та працюватимете хоча б три роки, –  закцентувала на головних правилах гранту Алла Куцин.

Якщо ви ще працюєте над бізнес-ідеєю, то програма діє до кінця року. Стежте за термінами  тут.

Заява подається онлайн. До неї потрібно додати свій бізнес-план, приклад якого можна завантажити на порталі Дія.

Наталія Балакіна, яка уже майже рік працює із заявниками, наголосила на переліку, на що можна витратити ці кошти:

  •  придбання обладнання;
  • закупівлю сировини;
  • орендну плату (не більш як 25% від суми гранту);
  • лізинг обладнання.

На актуальне питання слухачів, як повертати грант, відповів Тарас Семенюк:

– Програма передбачає, що повернення коштів гранту відбувається у вигляді податків та зборів. Разом з тим, у разі невиконання обов’язкової умови договору мікрогранту отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернути кошти в повному обсязі.

 Детально про проєкт читайте за посиланням.

Про деталі оподаткування, види діяльності та можливі закупівлі учасників зустрічі поінформувала головний бухгалтер ВОЦЗ Валентина Дунас.

Про зміни, що відбулися у проєкті кандидатів ознайомила Наталія Балакіна. Спікер зазначила:

– Від 10 квітня Уряд запустив нові грантові програми для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини або чоловіки можуть подати заяву та отримати фінансування від держави на старт чи розвиток власної справи. Так, за грантові кошти можна оплатити оренду, придбати сировину, обладнання, необхідні матеріали чи ліцензійне програмне забезпечення або замовити рекламу.

Учасники бойових дій або їхні партнери можуть подати заяву про отримання одного з грантів: 

  • 250 тис. грн — подати заяву можуть лише ветерани;
  • 500 тис. грн — податися може чоловік або дружина учасника чи учасниці бойових дій;
  • 1 млн грн — подати заяву може ветеран, який є фізичною особою-підприємцем (ФОП) не менш ніж 3 роки.

Детально про проєкт читайте за посиланням.

Спікери зустрічі приділили частину часу, щоби на практиці продемонстрували правила заповнення відповідних позицій у бізнес-плані.

«Якщо ви маєте бізнес-ідею або власне підприємство, яке потребує додаткового фінансування, завжди можна отримати грант. Головне, щоб усі умови були виконані», – резюмувала директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Нагадуємо, отримати додаткову інформацію про проєкт «єРобота», можна, зателефонувавши (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.