31.08.2017 | 16:50

В останній день літа відбувся традиційний брифінг директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка. Цього разу очільник зустрівся із ЗМІ, аби обговорити тему: «Розвиток власної справи: успішні ідеї, бар‘єри, можливості». До спілкування з мас-медіа долучилися директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова, приватні підприємці, які започаткували власну справу за допомогою служби зайнятості.

«Недарма для спілкування вибрали тему підприємництва, адже представники цієї сфери у найближчу неділю відзначатимуть професійний день, – розпочав Роман Романюк. – Волинська обласна служба зайнятості у цьому році організувала 383 семінари з орієнтацією на відкриття власної справи, які відвідали понад 3 тисячі безробітних. За допомогою тестування намагаємося віднайти внутрішній стержень у безробітного, який стане запорукою успішного підприємництва. Мотивуємо людину, переконуємо, що власний бізнес – це не страшно, а навпаки – перспективно й класно! Але це не просто. Тому лише 2 відсотки (67 осіб) зважилися стати бізнесменами».

Очільник обласної служби поінформував, що будь-хто, не знаючи усіх нюансів ведення власної справи, на пропозицію її розпочати – відмовиться. Але фахівці служби і для того є, щоб допомогти безробітним подолати психологічний бар‘єр і стати успішними. За словами Романа Романюка, у центрі зайнятості можна отримати професійну консультацію, пройти тестування на виявлення здібностей до підприємництва, вибрати бізнес-ідею, здобути нові знання за програмою «підприємець-початківець», підготувати та захистити бізнес-план. Далі - реєстрація підприємницької діяльності і виплата допомоги по безробіттю одноразово із Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. Звичайно, цього не вистачить, аби стовідсотково покрити витрати, але її достатньо, щоб стартувати.

Роман Романюк розповів, що для подальшого інформаційного та консультаційного супроводу підприємців-початківців (та й тих, хто вже давно має свій бізнес) у Луцькому міському центрі зайнятості місяць тому відкрили Центр розвитку підприємництва. Такі ж центри вже є у Нововолинську та Ковелі.

«За місяць роботи переконалися, що підприємцям потрібне місце, де вони отримуватимуть відповіді на питання, що виникають під час роботи, особливо це важливо початківцям та тим, хто лише прагне стати бізнесменом,- розповіла директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова. - Ми стали тією ланкою, яка допомагає зустрітися бізнесу та контролюючим органам, аби уникнути проблем в подальшій роботі. Організовуємо бліц-навчання, тренінги. Цінною є допомога і підтримка соціальних партнерів. Уже сформувалася група із 10 осіб, які планують відкрити власну справу. Хочемо залучити успішних підприємців, аби вони фахово оцінили бізнес-плани початківців у сфері бізнесу».

Далі відбулося спілкування із приватними підприємцями Луцька, які відкрили власну справу за сприянням служби зайнятості. А ще учасники заходу відправилися у прес-тур до підприємців Ківерцівського району, аби «в живу» побачити, як колишні безробітні на практиці застосували фінансову допомогу служби зайнятості - виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власного бізнесу.