31.03.2023 | 16:26

У Волинському національному інституті ім. Лесі Українки 31 березня зібралася активна молодь, яка ще два місяці тому надіслала свої роботи для участі в IV конкурсі «Зробимо Волинь кращою» у форматі дослідницького проєкту «Ми були завжди! Економічне становлення Волині – минуле та майбутнє!».

За словами ректора навчального закладу Анатолія Цьося, журі відібрало понад 71 роботу за напрямами:

  1. Найвідоміші ремесла волинян;
  2. Традиційні види економічної діяльності волинського краю;
  3. Історії відомих особистостей, котрі мали вплив на економічний розвиток Волині;
  4. Вид діяльності, який зможе працевлаштувати та забезпечити фінансово тебе, твою родину та тимчасово переміщених осіб за місцем твого проживання.

Оцінювала ініціативи й директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин:

– Шановні учасники та переможці, надзвичайно приємно бачити очі молодих людей, які горять ідеєю. Незабаром ви станете студентами цього чи іншого вишу, але зараз ви вже активні, ініціативні й шукаєте себе. Нехай шлях до знань буде легким, а служба зайнятості в майбутньому допоможе працевлаштуватися.

Усі представлені проєкти мають соціальне спрямування. Учні направду дивували своєю креативністю, розвиваючи ідеї про лялькарство, традиційне взуття, бджолярство, виробництво цегли, гончарство та навіть випікання пампушок.

У своїх дослідженнях школярі порушували економічні та соціальні питання, розвиток об’єднаних територіальних громад, нові ідеї застосування ґаджетів і багато іншого. Як результат, всі учасники отримали подарунки та відзнаки за креативність та належну підготовку. Сподіваємося, що багатьом із них вдасться зробити свій потенційний стартап реальністю.


Данило Глова

Про свій досвід у конкурсі розповів Данило Глова (с. Усичі), восьмикласник Усичівської гімназії-філії:

Я писав роботу про Анатолія Аршуліка, який професійно вирощує картоплю. Обрав саме бульбу, тому що це наше, рідне. Під час підготовки було важко, інколи не завжди вдавалося відразу знайти потрібну інформацію. Перечитував по кілька разів, потому зайве відсікав. Підтримувала й допомагала у підготовці вчитель Юлія  Кондратюк. Велике дякую.

Вчитель гуманітарних дисциплін і куратор проєкту-переможця Юлія Кондратюк зазначила:

Дочірнє підприємство «Волинь еко-тур» вирощує овочі на полях, що в лежать в межах нашої місцевості. На території нашої школи є дослідні ділянки, де учні практикуються. Та, мабуть, найперше, що спонукало до цієї теми, це історія звичайної людини, яка стала великим роботодавцем.

Це перша перемога активного, амбітного молодого чоловіка, тож служба зайнятості бажає йому успіхів та натхнення.